Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
08/01/2020 - 18:25

Nowy Sącz: Zima, a oni nie odpuszczają. Idą jak burza! [ZDJĘCIA]

Zima, a pracownikom firmy, która buduje nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu, praca pali się dosłownie w rękach.

W tej części parku, gdzie jeszcze w ubiegłym roku straszyła zdewastowana muszla koncertową, wypisz – wymaluj, z czasów PRL, już stawiane są ściany zaplanowanych budynków. Wpiszą się one w nowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy.

Przypomnijmy, że rewitalizacji tego miejsca podjęła się znana sądecka firma, która zrealizowała wiele inwestycji, chociażby nowy dworzec MPK w Nowym Sączu.

Inwestycja pochłonie prawie 40 mln złotych. Projekt, jaki zostanie zrealizowany jest oszczędniejszy od pierwotnie zakładanego. W parku będzie mniej stalowych elementów, a więcej drewnianych i kamiennych.

W ramach tego zadania powstaną: amfiteatr wraz z zapleczem sceny i toalety, place zabaw dla dzieci (plac zabaw z mokrą piaskownicą i plac zabaw z sadzawką), fontanna, pętla gimnastyczna wyposażona w elementy do ćwiczeń, pawilon parkowy (altana), alejki parkowe z oświetleniem, monitoring zewnętrzny, a także w parku pojawią się elementy małej architektury.

Centralnym elementem w parku będzie oczywiście nowoczesny amfiteatr, w którym będzie prawie trzy i pół tysiąca miejsc. Obiekt będzie zadaszony. W przypadku właśnie amfiteatru trzeba było jego pierwotną konstrukcje zmodyfikować. Zmniejszono również widownię o tysiąc miejsc.

Przy Parku Strzeleckim zostaną wygospodarowane też miejsca parkingowe.  

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

W Parku Strzeleckim w Nowym Sączu praca wre
Zima, a pracownikom firmy, która buduje nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu, praca pali się dosłownie w rękach.


Dziękujemy za przesłanie błędu