Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
03/07/2019 - 19:25

Nowy Sącz: zajrzyj do "sklepu z policją". Otwarcie już niebawem [ZDJĘCIA]

Sądeczanie czekali, czekali i się doczekali. Na co? Właśnie zakończył się remont lokalu będącego w zasobach miasta. Pod adresem Rynek 21 już niebawem zacznie działać posterunek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Będzie to Punkt Przyjęć Dzielnicowych.

Nowe władze miasta wyszły na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy od kilku lat postulowali, aby sądeccy policjanci wrócili do centrum miasta. Przypomnijmy, że w 2011 roku funkcjonariusze opuścili zajmowane kiedyś w rynku budynki i przenieśli się do wybudowanej nowej komendy przy ul. Grottgera.

Szybko jednak okazało się, że dotarcie do nowej policyjnej siedziby, zwłaszcza dla osób starszych, a także tych, którzy nie dysponują samochodem jest już sporą wyprawą.

Nowy prezydent miasta Ludomir Handzel, jeszcze podczas kampanii wyborczej zapewniał, że będzie się starał, aby sądecka policja wróciła do centrum miasta. Był to zresztą jeden z postulatów Koalicji Nowosądeckiej.

Lokal w rynku, w którym będą pracowali policjanci został właśnie gruntownie wyremontowany. Firma, która podjęła się tego zadania zmieściła się w miesięcznym terminie

Wartość inwestycji to kwota 83684, 97 zł brutto.

Lokal o powierzchni 30 metrów kwadratowych składa się z poczekalni, pomieszczenia biurowego z aneksem socjalnym oraz toaletą

- Miasto pomaga policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewnia. Chcę, żeby w centrum było takie miejsce, gdzie nowosądeczanie będą mogli mieć policję, przysłowiowo mówiąc, „pod ręką”. Funkcjonariusze na takie miejsca mówią „sklep z policją” - mówi prezydent. 

Zapytaliśmy komendanta miejskiego policji insp. Jarosława Tokarczyka, kiedy Punkt Przyjęć Dzielnicowych zostanie otwarty.

- Obecnie przebywam na urlopie - powiedział portalowi Sądeczanin.info komendant Tokarczyk. - Niezwłocznie po powrocie do pracy spotkam się z prezydentem Ludomirem Handzlem i uzgodnimy najbardziej dogodny dla obu stron termin otwarcia posterunku. Mam nadzieję, że może sie to stać jeszcze przed świętem policji.

[email protected], fot. UM w Nowym Sączu.   

Nowy Sącz: w rynku będzie "sklep z policją". Zobacz gdzie? [ZDJĘCIA]
Sądeczanie czekali, czekali i się doczekali. Na co? Właśnie zakończył się remont lokalu będącego w zasobach miasta. Pod adresem Rynek 21 już niebawem zacznie działać posterunek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Będzie to Punkt Przyjęć Dzielnicowych.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe