Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
24/02/2020 - 08:40

Nowy Sącz: z płyty rynku zniknie stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Z początkiem marca z płyty rynku w Nowym Sączu ma zniknąć parking, przy którym znajduje się stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Spółka Sądeckie Wodociągi, która ją zainstalowała w 2018 roku wystąpiła do władz miasta najpierw o zgodę na wydzierżawienie tego urządzenia prywatnemu podmiotowi, a później zaoferowała miastu odkupienie stacji. W obu przypadkach nie uzyskała na to zgody władz miasta. Co będzie ze stacją do ładowania?

Funkcjonujący od kilku lat parking na płycie rynku, według zapowiedzi władz miasta ma zniknąć już za tydzień, czyli od 1 marca. Tak zdecydował prezydent miasta wsłuchując się w głosy mieszkańców. W tym roku ma się też rozpocząć modernizacja płyty rynku, której prosi się kapitalny remont.

Wiceprezydent Nowego Sącza Artur przyznał, że na płycie rynku planuje się pozostawienie kilku miejsc, by mogły tam parkować samochody osób niepełnosprawnych, jak również trzy miejsca dla samochodów elektrycznych.

- Tylko to będzie. Poza tym będziemy musieli zakupić stację do ładowania, bo Sądeckie Wodociągi zabierają tę istniejącą. Dostaliśmy 5-6 ofert na kwotę 16-18 tysięcy za nową, wydajniejszą stację z 7-letnią gwarancją - mówi Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych od końca stycznia tego roku jest zamknięta i wszystko wskazuje na to, wkrótce zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Jak czytamy w informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sądeckich Wodociągów, kierownictwo wspomnianej spółki wcześniej, w związku z upływem okresu darmowego testowania tego urządzenia zwróciło się z prośbą do władz miasta o możliwość dzierżawy stacji do ładowania firmie zewnętrznej świadczącej tego rodzaju usługi.

Władze miasta na to nie zgodziły się, jak również na odkupienie stacji przez spółkę. W związku z tym Sądeckie Wodociągi, jak czytamy w informacji zmuszone były zamknąć stację 31 stycznia br.

Urządzenie zostanie przeniesione i uruchomione nieopodal siedziby spółki przy ulicy Wincentego Pola. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy. Ulokowanie stacji wymaga, bowiem przybudowanie ogrodzenia i wytyczenia stanowisk do ładowania pojazdów.

[email protected], fot. MŚ.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe