Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
22/07/2019 - 15:05

Nowy Sącz: wywalczyła schronisko dla psów. Czy zostanie jego szefową?

Od kilku dni trwa akcja zbierania podpisów pod internetową petycją. Cel? Beata Sapok-Zygadło ma zostać szefem schroniska dla zwierząt, którego budowę właśnie zakończono na Tłokach w Nowym Sączu. Co na to władze miasta? Sapok już zbiera podpisy pod kolejną inicjatywą związaną z czworonogami.

Petycję w sprawie powołania Beaty Sapok Zygadło - to dzięki jej niezmordowanej akcji zbierania podpisów powstało pierwsze schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu – znaleźć można tutaj. 

Zobacz też: Nowy Sącz: kiedy zacznie działać schronisko dla bezdomnych zwierząt? [ZDJĘCIA]

Stan na 18 lipca - ponad dwieście podpisów pparcia. Jak brzmi jej treść?

Szanowny Panie Prezydencie,
w imieniu swoim oraz wszystkich osób, które podpisały się pod tą petycją, zwracam się z uprzejmą prośbą o poparcie kandydatury Pani Beaty Zygadło Sapok na stanowisko pracownika nowo powstałego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu.

Uważamy, iż będzie to dla Pani Beaty największe podziękowanie za ogromną determinację, za jej wkład i zaangażowanie w powstanie tego miejsca.
Jej cechy charakteru, którymi się wykazała jako inicjatorka budowy schroniska oraz ogromna miłość do zwierząt, którą okazuje każdego dnia, to cechy które powinna posiadać każda osoba na tym stanowisku.

Pani Beata włożyła całe swoje serce w powstanie tego miejsca i bez wątpienia dołoży wszelkich starań, aby schronisko dla  bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu stało się wzorem dla innych schronisk w Polsce.

W związku z powyższym my mieszkańcy Nowego Sącza oraz wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny, bardzo prosimy o poparcie kandydatury Pani Beaty Zygadło Sapok na stanowisko pracownika schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. 

Z góry bardzo dziękujemy za rozpatrzenie naszej prośby, mieszkańcy Nowego Sącza oraz wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny   

Sama Sapok-Zygadło zamieściła jej treść na swoim profilu na Facebooku. Nie komentuje, nie namawia, nie prosi o głosy. Zaznacza jedynie, że by formalności stało się zadość trzeba potwierdzić swój podpis na poczcie. Okazuje się jednocześnie w kolejnym poście, że miłośniczka zwierząt już planuje kolejną akcję.

Zobacz też: Co ma słynna fotomodelka „Dżoana” Krupa do budowy schroniska w Nowym Sączu?

- Cel osiągnięty. Schronisko gotowe. Coraz więcej placów zabaw powstaje dla dzieci i to jest super. Najwyższa pora żeby w Nowym Sączu powstał plac zabaw dla psów. To będzie kolejny mój cel. Zamierzam złożyć w tej sprawie petycję do pana prezydenta. Będąc na spotkaniu z prezydentem jeszcze w sprawie budowy schroniska poruszyliśmy ten temat i pan prezydent odniósł się do tego pozytywnie. Jednak wtedy priorytetem było schronisko. Teraz kiedy schronisko lada dzień rozpocznie swoją działalność pora wrócić do tematu – napisała na swoim profilu pani Beata.

- Liczę, że mieszkańcy Nowego Sącza równie mocno pozytywnie tak jak w przypadku schroniska złożą swoje podpisy pod petycją. Zdaje sobie sprawę z tego, że taki pomysł może wydawać się dla niektórych dziwnym jednak takie place zabaw funkcjonują w różnych miastach i cieszą się ogromnym powodzeniem – zachęca wszystkich do przyłączenia się do akcji.

Co na to by to właśnie Beata Sapok-Zygadło kierownikiem schroniska mówią władze miasta? Informacji jak powinien zostać wyłoniony szef tej placówki udzielał nam kilka dni temu prezydent Ludomir Handzel. Szczegóły w materiale filmowym.

ES [email protected] [email protected] Film: Krzysztof Stachura







Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)