Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
11/05/2020 - 22:35

Nowy Sącz: wynik testu na COVID-19 jezuity dotarł do parafii Ducha Świętego

Na taką pomyślną informację czekali proboszcz i księża posługujący w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Proboszcz o. Józef Polak SJ poinformował wiernych o tym, że wynik testu jednego ze współbraci - o. Zdzisława jest negatywny. O północy z wtorku na środę jezuici zakończą kwarantannę, a Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia znów będzie otwarte dla wiernych.

Przypomnijmy, że Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu zostało zamknięte w sobotę. Wtedy to od jednego z zakonników parafii Ducha Świętego, który kilka tygodni temu przeszedł w szpitalu operację pobrano wymaz na obecność koronawirusa.

Czytaj także: Ks. Józef Polak SJ, proboszcz parafii Ducha Świętego, o podejrzeniu koronawirusa

Taka procedura została wdrożona po tym, gdy podczas rutynowej, kontrolnej wizyty lekarskiej okazało się, że u zakonnika wystąpiła podwyższona temperatura.

Jak zaznaczał w rozmowie z portalem Sądeczanin.info ks. proboszcz Józef Polak SJ, zakonnik ten od czasu operacji nie odprawiał mszy świętych i nie miał kontaktu z wiernymi

Od momentu zamknięcia Sanktuarium księża odprawiają w kościele msze, ale bez udziału wiernych. Oni mogą w nich uczestniczyć online.

Czytaj także: Koronawirus w sądeckiej parafii? Jeden z księży czeka na wyniki testów

Dzisiaj z Krakowa do Nowego Sącza dotarła wiadomość o wyniku testu o. Zdzisława .

Proboszcz parafii Ducha Świętego podzielił się dobrą wiadomością z parafianami. Wynik testu na obecność koronawirusa jest ujemny. Zakonnik nie jest zakażony wirusem z Wuhan.

"Sanepid informuje, że jutro o północy nasza kwarantanna się zakończy, zatem od środy, 13 maja, kościół będzie otwarty" - poinformował na Facebooku parafii ks. Józef Polak, proboszcz parafii Ducha Świętego. - "Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości. Niech Matka Pocieszenia ma Was w swojej opiece".

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)