Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
10/09/2019 - 13:00

Nowy Sącz: wybierają projektantów czterech ulic do remontu. Jakich?

Dobiega końca postępowanie przetargowe na opracowanie projektów na budowę łącznika ulicy 29 Listopada z ulicą dra J. Smolika, chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Kamiennej, budowę kolejnego odcinka i przebudowę już istniejącego fragmentu ulicy Jana Pawła II. Co z tego wyniknie?

Choć Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłaszając przetarg zakładał, że zainteresowani będą chcieli składać oferty częściowe, to okazało się, że wszystkie trzy firmy, które stanęły do postępowania zainteresowane są kompleksową realizacją przedsięwzięcia.

Zobacz też: Łososina Dolna: drogi po liftingu a most do całkowitej przebudowy

Najtańszą ofertę złożyła firma ECO Baum ze Świniarska w gminie Chełmiec, która za każdy z projektów liczy sobie kolejno: 79 tys., 39 tys. i dwa razy po 58 tys. zł – sumarycznie daje to 234 tys. zł.  Najdroższą propozycję złożyła firma z Łącka FK Projekt z kwotami: 163 tys., 222 tys., 184 tys. i aż 249 tys. zł. Tu suma wycen to aż … 818 tysięcy, czyli prawie cztery razy więcej niż u ECO Baum. Tańsza była nawet oferta z Warszawy, z której projektanci dyktują wyznaczają najwyższy pułap cen.

Zobacz też: Wreszcie zabiorą się za remont ul. Jana Pawła II. Trochę cierpliwości

Jak te oferty przystają do szacunków i środków zabezpieczonych w budżecie MZD? I tu mamy świetne wieści bowiem  projekt łącznika 29 Listopada – Smolika nowosądeccy drogowcy oszacowali na 140 tys., ten dotyczący ulicy Kamiennej na ok. 53,5 tys., a dwa związane z ulicą Jana Pawła II kolejno na 180 i 100 tys. zł. Czyli łącznie na wszystkie cztery projekty miasto może wydać ok. 473 tysięcy złotych co oznacza, że można rozważyć swobodnie dwie z ofert, bo ta ze stolicy też mieści się w tej kwocie.

I teraz sprawa dla mieszkańców najważniejsza - zgodnie ze specyfikacją przetargową wykonawcy projektów muszą uzyskać pozwolenie na realizację inwestycji (prawomocną) do 30 czerwca 2020 roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu