Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 listopada. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
07/02/2019 - 18:35

Nowy Sącz: wstyd, to mało powiedziane. Cudzoziemcy robią zdjęcia

Nic dodać, nic ująć. Ci, którzy porzucili worki i reklamówki wypełnione śmieciami nad brzegiem Kamienicy w Nowym Sączu, nieopodal mostu przy ul. Lwowskiej, nie tylko dali o sobie świadectwo.

Taka sytuacja powtarza się w Nowym Sączu co roku. Wystarczy przejść się brzegami rzek przepływających przez miasto, kiedy zaczyna topnieć śnieg. Odsłaniane jest wszystko to, co nie chcemy oglądać. Rzeka Kamienica nie jest tutaj, absolutnie wyjątkiem. Podobnie jest nad brzegami Dunajca, czy Łubinki

Śmietnisko, na jakie natknął się nad Kamienicą nasz czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) znajduje się nad brzegiem tej rzeki, kilkaset metrów od mostu, nieopodal znajdującej się tam karczmy. Porzucone worki ze śmieciami chyba wszystkim, kto tamtędy spaceruje rzucają się w oczy.

- Wystarczy spojrzeć, że te śmieci leżą tam już długo - pisze nasz czytelnik.

Opisał też dalej żenującą sytuację, jakiej był świadkiem.

- Akurat z pobliskiej karczmy wychodzili obcokrajowcy i oni nagrywali te śmieci. Coś komentowali. Ogólnie wyglądali na zaskoczonych i zniesmaczonych.

Nasz czytelnik próbował interweniować w tej sprawie w Urzędzie Miasta i w Straży Miejskiej, chcąc się dowiedzieć, kto może posprzątać to śmietnisko? Precyzyjnej odpowiedzi nie otrzymał, chociaż w Straży Miejskiej poinformowano go, że zgłoszenie zostanie przekazane do odpowiednich służb.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu, kto jest władny w mieście, by posprzątać tą wątpliwą "wizytówkę" miasta.

- W budżecie miasta zaplanowano środki finansowe na sprzątanie brzegów rzek w granicach miasta - informuje Monika Zagórowska z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Zadanie rozpocznie się wiosną. Obecnie wykonywane są doraźne interwencje. Wskazane miejsce zgłoszone zostało do posprzątania i powinno być wysprzątane do końca bieżącego tygodnia.

[email protected], fot. czytelnik.

Śmieci nad Kamienicą
Nic dodać, nic ująć. Ci, którzy porzucili worki i reklamówki wypełnione śmieciami nad brzegiem Kamienicy w Nowym Sączu, nieopodal mostu przy ul. Lwowskiej, nie tylko dali o sobie świadectwo.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu