Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
30/11/2023 - 20:10

Nowy Sącz: wskazał 8 ulic do natychmiastowego remontu. Miasto nie ma pieniędzy na ani jedną

Takiego wysypu interpelacji w sprawie remontu ulic osiedli Wojska Polskiego i Gorzków w Nowym Sączu chyba jeszcze nie było. Radny i zarazem szef zarządu tej pierwszej dzielnicy bierze pod lupę te najbardziej wyeksploatowane a i tak lista jest długa. Co na to władze miasta?

Nowy Sącz: wskazał 8 ulic do natychmiastowego remontu. Miasto nie ma pieniędzy na ani jedną

Przed miastem decyzja w sprawie uchwalenia budżetu na 2024 rok. To ostatni gwizdek by zwrócić uwagę na najważniejsze potrzeby mieszkańców poszczególnych osiedli. Jednocześnie już za kilka miesięcy odbędą się kolejne wybory samorządowe a to też mobilizuje posiadających dziś mandaty do większej niż zwykle aktywności. Ale niezależnie od tego, jakie pobudki kierowały radnym Dawidem Dumaną trzeba przyznać, że takiej ilości interpelacji dotyczących osiedla Wojska Polskiego i Gorzkowa chyba jeszcze nie było.

I tak mamy ich aż Pierwsza dotyczy ulicy Browarnej, druga Rokitniańczyków, kolejne ulicy Darowskiej i Szymanowskiego – to osiedle Wojska Polskiego, potem mowa o ulicy Krokowskiego, tu radny wspomina też o budowie miejsc postojowych, Wieniawskiego, Freislera i Traugutta już na osiedlu Gorzków. Wszystkie te interpelacje to apele o remont nawierzchni i ciągów pieszych. Na Freislera Dumana zaznacza też konieczność naprawy zatok autobusowych. 

Nowy Sącz: MZD nic nie wskóra. To PKP PLK dyktuje warunki na ulicach przy przebudowie torów

Pora najwyższa – bo Browarna i Rokitniańczyków, główne arterie na Wojska Polskiego bardziej przypominają dziś zestaw mniej czy bardziej skutecznych łat niż drogi. 

Co na to dictum miasto? W przypadku Traugutta zastępca prezydenta Artur Bochenek wyjaśnia, że miasto złożyło już wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Jeśli w ślad za tym będzie odpowiedni zastrzyk gotówki, to remont zostanie przeprowadzony już w 2024 roku. Jeśli chodzi o Freislera Bochenek odpowiada następująco – w 2023 roku Nowy Sącz liczył na dofinansowanie, ale go nie otrzymał, ale będzie szukał szczęścia przy kolejnych konkursach.

W przypadku Browarnej, dziś na to zadanie kasy nie ma, ale niewykluczone, że taki remont zostanie wykonany w następnych latach. Jakich? Bochenek nie wskazuje. Identyczną odpowiedź Dumana otrzymał także w kwestii ulicy Rokitniańczyków, Wieniawskiego, Szymanowskiego oraz Darowskiej.

Przejdźmy do ulicy Krokowskiego – jeśli chodzi o remont ulicy, to wyjaśnienia Bochenka niczym się nie różnią od tych przytoczonych wyżej. Z tą tylko różnicą, że miejsca postojowe mają być zrobione już z Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok.

Jak to podsumować? Osiem ulic wymaga niemalże natychmiastowego remontu. Kto choć raz z nich korzystał wie, że do miana „miejskich” jest im dziś bardzo daleko. A tu się okazuje, i to na chwilę przed uchwaleniem budżetu, że miasto nie ma pieniędzy na ani jedną inwestycję… ([email protected] Fot.: archiwum ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu