Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
14/05/2019 - 19:30

Nowy Sącz: wreszcie nie będą brodzili w błocie. Jest zejście na ul. Widok

Wraz z oddaniem do użytku nowej przeprawy przez Dunajec mieszkańcy ulicy Widok na osiedlu Helena w Nowym Sączu zyskali tak wyczekiwane zejście. Od niedawna mogą korzystać z wykonanych dla nich schodów. Obok został też wybudowany zjazd.

Przypomnijmy, że wbrew przepisom ulica Widok, która ma status drogi gminnej przez budowę nowego ronda została całkowicie odcięta od tego ciągu komunikacyjnego. Piesi zostali pozbawieni chodnika. Zamiast tego musieli przez wiele tygodni mierzyć się z błotnistą skarpą.

Czytaj także: Nowy Sącz: mieszkańcy Heleny tracą cierpliwość. Pytają – co z łącznikiem?

W styczniu tego roku mieszkańcy osiedla Helena, przede wszystkim zaś ulicy Widok spotkali się z prezydentem miasta Ludomirem Handzlem i jego zastępcą. Rozmawiali wówczas o komunikacyjnych absurdach, jakie zostały zafundowane ludziom mieszkającym przy ul. Widok i innych po wybudowaniu nowego ronda na Helenie.

Bardzo szybko po tym spotkaniu zaczęto robić zejście ze skarpy na rondzie na ul. Widok, aby mieszkańcom ułatwić życie. Wykonał je wykonawca nowej przeprawy.

- Tu była makabra - mówi Ewa Franczak - By wyjść z ulicy Widok mieszkańcy brodzili na skarpie w błocie po kolana. Teraz mamy i ładne zejście - schody i takie, po którym można poprowadzić wózek z dzieckiem. Jesteśmy wdzięczni za wysłuchanie naszych próśb i dziękujemy obecnemu prezydentowi miasta Ludomirowi Handzlowi. Dziękujemy za tak rzetelne podejście do tematu.

Mieszkańcy czekają jeszcze na obiecany mieszkańcom osiedla Helena tzw. "łącznik", który "zespoli" ulicę Widok z Dunajcową. Dzięki niemu można będzie dojechać do domów znajdujących się przy ul. Widok.

- Według zapewnień wiceprezydenta Artura Bochenka łącznik ma być zrobiony do końca maja. Został wyburzony fundament, uprzątnięto gruz - dodaje nasza rozmówczyni. Z niecierpliwością czekamy na obiecany kawałek drogi.

[email protected], fot. IM.

Zejście na ul. Widok
Zejście na ul. Widok


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020