Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
10/01/2019 - 13:20

Nowy Sącz: wizja lokalna na rondzie. Heleńskie „gnioty” będą naprawione?

Wczoraj, 9 stycznia wiceprezydent Artur Bochenek spotkał się z mieszkańcami z osiedla Helena, których nowe rondo odcięło od świata i którzy mają szereg innych zastrzeżeń co do jego funkcjonalności. Co z tego wyniknie? Mieszkańcy są zadowoleni ze spotkania – wszystko wskazuje, że władze miasta są gotowe naprawić „gnioty” w projekcie.

O szczegółach protestów mieszkańców osiedla Helena pisaliśmy w publikacji: Mieszkańcy Heleny vs rondo. Już nie proszą, żądają zmian! [WIDEO]

Wczoraj kilkoro mieszkańców z Heleny z przewodniczącym Tadeuszem Potoczkiem i dyrektor przedszkola mieszczącego się przy ul. Krakowskiej spotkało się z wiceprezydentem Arturem Bochenkiem. Co z tego wynikło?

- Jesteśmy dobrej myśli. Wszystko wskazuje na to, że władze miasta będą chciały nam pomóc i rozumieją nasze postulaty – mówiła tuż po spotkaniu Małgorzata Surowiak, jedna z jego uczestniczek.

Podobnie patrzy na sprawę Ewa Frączek, która od początku walczy w imieniu mieszkańców o korekty w układzie nowego ronda na Helenie. Strona miejska tłumaczyła mieszkańcom, że z racji tego, że inwestycja realizowana jest ze środków unijnych część zmian w układzie ruchy na rondzie będzie można zrobić dopiero jego zamknięciu.

Zobacz też: Na sądeckim osiedlu Helena wraca normalność. Robią zejście do ul. Widok

Tak najprawdopodobniej będzie ze zjazdem w Krakowską – przy obecnym układzie trzeba jechać w Starowiejską i stamtąd dopiero przebijać się w Krakowską -  i zmniejszeniem, wyspy, języka na rondzie tak, by samochody wyjeżdżające z Dunajcowej mogły się wyminąć z autobusem nadjeżdżającym od strony miasta. –Wiadomo, że ten zjazd do gniot, ale chyba ta się z tym coś zrobić. A jak zmniejszy się ten nieszczęsny język przy wyjeździe z Dunajcowej, to  autobusy nie będą korkowały ronda – komentuje Frączek.

Szybciej mieszkańcy okolic ronda doczekają się budowy na pewno zejścia dla pieszych w ulicę Widok – obecnie są tu prowizoryczne, utwardzone stopnie i zjazdu w tę sama ulicę dla samochodów.

I teraz kolejna ważna informacja - 17 stycznia o godz.10.odbedzie się wizja lokalna z udziałem wiceprezydenta  Artura Bochenka i dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg.

ES [email protected] Fot.; archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu