Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
30/03/2023 - 15:35

Nowy Sącz: więcej autobusów MPK kursuje przez ul. Wincentego Pola. Nie wszyscy zadowoleni

Już od ponad miesiąca w rejon Parku Strzeleckiego na osiedle Wólki w Nowym Sączu zjeżdża z terenu miasta więcej autobusów MPK, obsługujących zwłaszcza kursy podmiejskie. By dojechać do przystanku początkowego oraz końcowego znajdującego się – teraz na pętli przy parku zwiększył się też ruch autobusów ulicą Wincentego Pola. Nie wszystkim takie rozwiązanie, które przyjęło miasto, pasuje.

Przypomnijmy, że zmiany w kursowaniu części autobusów miejskich zostały wprowadzone 27 lutego br. i od tego dnia obowiązują.

W ich wyniku został zmieniony przebieg tras linii nr 11, 24, 43, 47 i 49.

Co to oznacza? Chociażby to, że autobusy tych linii rozpoczynają trasę oraz ją kończą na przystanku Ogrodowa – Park.

Nie wszyscy mieszkańcy Nowego Sącza uważają, że jest to dobre rozwiązanie. W tej sprawie poprosiła o interwencję pani Anna, jedna z czytelniczek „Sądeczanina”.

- Naprawdę nie wiem, kto wymyślił żeby przez, tak bardzo już zatkaną, ulicę Wincentego Pola przejeżdżały autobusy linii innych niż dotychczasowa „36” – zauważa pani Anna. – Autobusy stwarzają tylko dodatkowe trudności. Ulica Wincentego Pola jest i tak piekielnie zakorkowana. Autobusy nie tylko utrudniają dojazd do posesji mieszkańcom, to jeszcze robią tzw. "puste przebiegi".

Według pani Anny nie jest to przemyślane i słuszne rozwiązanie

- Z perspektywy mieszkańca widzę, że autobusy te są zupełnie puste – dodaje nasza rozmówczyni. - Czy nasze miasto stać na to, aby dokładać się do dodatkowych kilometrów pustych przebiegów? Mieszkańcom naprawdę nie odpowiada to, że na tej ulicy nie da się żyć.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Stanisława Bębenka, dyrektora Wydziału Transportu i Komunikacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu, który zarządza miejską komunikacją. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne tylko świadczy na rzecz miasta tę usługę.

Jak wyjaśnia dyrektor Bębenek, codziennie z bazy MPK przy ul. Wyspiańskiego w Nowym Sączu (znajduje się ona koło biurowca, w którym mieści się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, jak również Wydział Transportu i Komunikacji) wyjeżdża codzienne ponad tysiąc kursów autobusów – miejskich i tych, kursujących również na liniach podmiejskich.

Dlaczego tych kilka linii autobusowych zmieniło trasę kursowania?

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu