Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
06/11/2013 - 15:04

Nowy Sącz: Wandale zniszczyli boisko na osiedlu Barskim

Dzisiejszej nocy wandale zniszczyli boisko na osiedlu Barskim w Nowym Sączu. Zniszczyli ogrodzenie, pogięli słupki i potargali siatkę przy obu bramkach.
- Serce się kraje, człowiekowi odechciewa się cokolwiek robić - żali się Mieczysław Gwiżdż, radny miejski i przewodniczący zarządu osiedla Barskiego od kilkunastu lat. Jest wstrząśnięty tym co rano zobaczył. Ocenia straty na kilkanaście tysięcy złotych.
- Sama siatka na ogrodzeniu, żeby piłka nie wylatywała, specjalnie sprowadzona, odpowiadająca normom unijnym, kosztowała nas dwanaście tysięcy złotych - mówi Gwiżdż.
Po obejrzeniu pobojowiska powiadomił o zdarzeniu, urzędującego po sąsiedzku komendanta Straży Miejskiej Adama Kaufmana oraz Dorotę Goławską, dyrektorkę wydziału infrastruktury Urzędu Miasta, a ta zawiadomiła policję. Trwa dochodzenie.
Wokół stoją bloki, ale świadków dewastacji nie ma: nikt nic nie widział, ani nie słyszał. Nikt nie zadzwonił na policję, taki tam panuje strach przed chuliganami...
- To się nie stało w ciągu pięciu minut, oni musieli tu szaleć całą noc i robić dużo hałasu - uważa szef osiedla i pokazuje kawałki desek, użytych, jak sądzi, podczas dewastacji.
To już drugi taki przypadek wandalizmu na tym osiedlu. Trzy lata temu, w przeddzień uroczystego otwarcia boiska i placu zabaw, o co zarząd osiedla długo zabiegał w ratuszu, chuliganie zniszczyli ogrodzenie oraz połamali huśtawki i zjeżdżalnie. Sprawców nie wykryto, choć można się domyślać, że tak jak teraz, nie zrobili to "goście" z innych osiedli lecz swoi.
"Stare" Barskie nigdy nie cieszyło się dobrą sławą. Na ścianach garaży sprayem wysmarowano wulgarne, antypolicyjne hasła, jednak jak dotąd działacze osiedlowi nie mieli żadnych zatargów z blokersami.
- Organizujemy różne akcje dla dzieci i seniorów, teraz przygotowujemy się do Andrzejek, urządzimy też mikołajki, a to boisko nie było dla starszych lecz dla młodzieży - mówi radny.
Aktualnie ekipa majstrów z Zakładu Karnego, przysłana przez Urząd Miasta, odświeża lokal zarządu osiedla Barskiego, mieszczący się na tyłach pawilonu przy ul. Broniewskiego. Tu malują, a tam niszczą...
(HSZ), fot. własneDziękujemy za przesłanie błędu