Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
19/04/2021 - 10:30

Nowy Sącz: w żłobkach i przedszkolach znowu słychać śmiech dzieci

Po trzech tygodniach w przedszkolach i żłobkach znowu rozbrzmiewa śmiech najmłodszych sądeczan. Dzieci wróciły do tych placówek. Obowiązuje w nich nadal reżim sanitarny.

Czytaj także: Nowy Sącz: żłobki wznowiły działalność. Jak funkcjonują w dobie koronawirusa?

Od dzisiaj obowiązuje nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji dotyczącego funkcjonowania jednostek oświatowych w czasie epidemii COVID-19. Przedszkola i żłobki ponownie są otwarte dla nauki stacjonarnej.  

Przypomnijmy, że żłobki i przedszkola zostały zamknięte 26 marca. Dzisiaj rano rodzice zaprowadzili maluchy i troszeczkę starsze dzieci do tych placówek. Oczywiście nadal trzeba przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad w reżimie sanitarnym.

- Na tę chwilę nie mamy żadnych zgłoszeń o jakichkolwiek problemach z funkcjonowaniem tych placówek i powrotem do nich dzieci – powiedziała Sądeczanionowi.info Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. – Tak naprawdę była to krótka przerwa w ich działalności. Informacją o tym, ile dzieci wróciło do żłobków i przedszkoli będę dysponować zapewne jeszcze dzisiaj.

Zapytaliśmy wiceprezydent czy zakończył się już proces szczepień nauczycieli żłobków i przedszkoli

- Oczywiście, szczepienia się odbyły – dodaje wiceprezydent. – Osoby, pracujące w żłobkach i przedszkolach, które chciały zaszczepić się, miały taką możliwość. – Maluchy wróciły do tych placówek ku radości personelu, rodziców, ale także i jak sądzę samych maluchów.

Inna sytuacja jest w szkołach. Tutaj nauka zdalna została przedłużona do 25 kwietnia.

[email protected], Fot. IM.

 Dziękujemy za przesłanie błędu