Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
19/05/2020 - 17:20

Nowy Sącz: w wakacje będziemy kąpali się w nowym basenie? Są szanse!

Czy w wakacje wreszcie dostaniemy otwarty basen nad Łubinką przy ul. Zdrojowej? Kapitalny remont nieczynnego i zdewastowanego obiektu trwa. Koronawirus i tu namieszał, ale remont robi renomowana firma, więc mamy szanse na ukończenie basenu w terminie.

Czytaj także: Nowy Sącz: jednak będzie otwarty basen nad Łubinką. Umowa podpisana

Wykonawca, który od kilku miesięcy modernizuje otwarty basen nad Łubinką zapewnia, że dołoży starań, aby termin zakończenia inwestycji został dotrzymany.

Ani władze Nowego Sącza, ani szefostwo sądeckiej firmy Erbet, mającej na koncie wiele zrealizowanych obiektów w Nowym Sączu i regionie nie spodziewali się, że tę inwestycję przyjdzie im realizować w niespotykanych do tej pory, bardzo specyficznych warunkach. W warunkach pandemii koronawirusa.

Obiekt rekreacyjny przy ul. Zdrojowej, który przez wiele lat był dzierżawiony przez prywatnego przedsiębiorcę, został oddany miastu w stanie takim, że zastanawiano się, co dalej z tym obiektem robić? Zastanawiano się czy w ogóle uda się go uratować?

Przypomnijmy, że o ile budynki motelowe usytuowane przy dawnym brodziku dla najmłodszych były w miarę dobrym stanie, to obie niecki – zarówno – brodzik dla dzieci, jak i duży basen były bardzo zniszczone. W dużej niecce basenu były pęknięcia. Dlatego też przynajmniej od kilku lat obie niecki nie były wykorzystywane, a sądeczanie mogli zapomnieć o kąpieli w basenie przy ul. Zdrojowej.

Sponsored Ad
Up next
Czy będziesz korzystać z basenu otwartego w Nowym Sączu?

Prace na terenie obiektu ruszyły wkrótce po tym, jak firma Erbet, realizująca to zadanie, podpisała umowę z miastem na kompleksową modernizację obiektu. Firma przejęła plac budowy w lutym tego roku. Po płytkim baseniku (brodziku) dla dzieci nie ma już śladu. Nie ma także śladu po drewnianym zadaszeniu (scenie), które kiedyś stało przy dużym basenie. Rozebrana została też stara, nieużytkowana, plastikowa zjeżdżalnia (ślimak).

- Zakończyliśmy rozbiórkę elementów żelbetowych, usunęliśmy stare instalacje, wyburzyliśmy jeden z budynków oraz drewnianą wiatę. Usunęliśmy także  brodzik dla dzieci – wylicza Zdzisław Orłowski, dyrektor kontraktu z firmy Erbet w Nowym Sączu. – Obecnie kładziemy nowe instalacje podziemne i technologiczne, realizujemy prace żelbetowe w dużej niecce basenowej.

Wykonywane nowe fundamenty pod budynek gastronomiczny i budynek strefy wejścia. W starej niecce basenowej będą wydzielone trzy nowe baseny, gdzie można się będzie kąpać. Jednym z nich będzie basen pływacki, drugi będzie basenem rekreacyjnym, a trzeci basenem dla dzieci starszych.

- Każdy z tych wydzielonych basenów zostanie wyłożony specjalną folią basenową, a potem w tych nieckach zostaną zamontowane różnorodne atrakcje basenowe między innymi dysze, grzybek, rwąca rzeka, huśtawka oraz domek z atrakcjami dla dzieci – dodaje nasz rozmówca

Oprócz wspomnianego dużego basenu podzielonego na trzy wydzielone miejsca do pływania zostanie też wybudowany brodzik dla małych dzieci. Przygotowana zostanie też trawiasta plaża dla wypoczywających.

- Woda w dużym basenie oraz w brodziku dla dzieci będzie podgrzewana, a  zapewnią to zamontowane solary – mówi dyrektor kontraktu – Będzie ich 62. Część z nich zostanie zainstalowana na pergoli oraz pobliskim terenie. Ponadto zostaną zamontowane także ogniwa fotowoltaiczne o mocy około 20 kW na budynku gastronomicznym i pergoli.

Termin realizacji inwestycji jest bardzo napięty. Musi być ona zakończona do 15 lipca br.

- Z powodu pandemii koronawirusa dopiero teraz zaczynają przychodzić zamówione urządzenia do filtracji i uzdatniania wody i inny specjalistyczny sprzęt z krajów unijnych - dodaje Zdzisław Orłowski. – Mamy z tym lekkie opóźnienia, ale dołożymy starań, aby zadanie zrealizować w okresie objętym umową. W tej chwili prace idą zgodnie harmonogramem. Inwestycja pochłonie 6 mln złotych z budzetu gminy.

[email protected], fot. IM, wizualizacja Urząd Miasta w Nowym Sączu,

Modernizacja basenu nad Łubinką
Czy w wakacje wreszcie dostaniemy otwarty basen nad Łubinką przy ul. Zdrojowej? Kapitalny remont nieczynnego i zdewastowanego obiektu trwa. Koronawirus i tu namieszał, ale remont robi renomowana firma, więc mamy szanse na ukończenie basenu w terminie.


Dziękujemy za przesłanie błędu