Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
23/02/2017 - 09:15

Nowy Sącz: W tych godzinach obowiązuje tu zakaz parkowania! Straż Miejska upomina kierowców

Problem parkowania na wysokości plant przy ul. Długosza w Nowym Sączu nie jest nowy. Wczoraj (22 lutego) strażnicy miejscy wystawili kierowcom, którzy zostawili tu swoje samochody w godzinach, gdy tego robić nie wolno, wezwania na komendę.

Przypomnijmy, że obecnie zakaz zatrzymywania i postoju przy plantach obowiązuje jedynie w godzinach szczytu – czyli od 6. do 8. rano i od 15. do 17. popołudniu. Zaparkowane auta stoją tu jednak przez cały dzień. Tym samym jeden z pasów jezdni jest niemal całkowicie zablokowany. Problem mają kierowcy, problem mają uczniowie i piesi wchodząc na pasy. Niedawno radny Mieczysław Kaczwiński interpelował więc, aby wprowadzić tu całkowity zakaz parkowania.

- Tu i tak zazwyczaj widać tylko rejestracje KNS a proszę spróbować tędy przejechać w godzinach szczytu – argumentował radny.

Ta propozycja ma być rozważana.

Zobacz też:Policzyliśmy: 70 proc. KNS, 30 KN i może ze dwa KLI

Sądeczanie już od dawna skarżyli się w MZD na blokujące w tym miejscu niemal cały jeden pas ruchu auta. Miejski Zarząd Dróg zorganizował nawet happening, podczas którego  za wycieraczkami aut zaparkowanych przy Długosza, na odcinku gdzie obowiązuje zakaz, pojawiły się kartki z wymownym wierszem…

Wczoraj Straż Miejska nie miała litości dla kierowców, którzy zaparkowali swoje auta na ul. Długosza w godzinach, kiedy tego robić nie można. Wezwanie na komendę znalazło za wycieraczką sześć osób.

Zobacz też: Jezuici szykują się do remontu kamienicy przy ul. Piotra Skargi

Zdjęcia: KS

mandaty


Dziękujemy za przesłanie błędu