Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
14/10/2020 - 18:00

Nowy Sącz: w Święto Edukacji Narodowej nagrody dla pedagogów! [ZDJĘCIA]

To ich dzień. Nauczycieli. To ich święto, dzień, w którym zasypywani są kwiatami, podziękowaniami za trud wychowania młodego pokolenia. Dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W zupełnie innej, bo covidowej rzeczywistości. W maseczkach albo przyłbicach na twarzy, z zachowanym dystansem społecznym.

W tym roku Dzień Nauczyciela jest uroczysty, ale nie tak, jak w poprzednich latach. Pandemia koronawirusa odcisnęła także swoje piętno i na tym święcie. Nie mogło jednak i w tym roku zabraknąć podziękowań ze strony między innymi władz miasta dla tej grupy zawodowej. Nie mogło też zabraknąć uznaniowych nagród.

Czytaj także: Nowy Sącz: jest propozycja testowania nauczycieli powyżej 60. roku życia

Prezydent miasta Ludomir Handzel złożył nowosądeckim pedagogom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

- Dzisiaj, w większości sądeckich szkół to dzień wolny od nauki – powiedziała „Sądeczaninowi” Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza, której podlega między innymi miejska oświata.

Bycie nauczycielem, kształcenie młodego pokolenia w obecnych czasach nie jest sprawą prostą ani łatwą. Wiedzą to doskonale uczący.

Czytaj także: Nowy Sącz: „Samochodówka” przechodzi częściowo na naukę zdalną!

Prezydent dziękując wszystkim nauczycielom za trud wkładany w kształcenie młodego pokolenia nawiązał także do koronawirusowej sytuacji, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Niestety, dotyka ona również sądeckich szkół.

– Wiemy, że ten rok, który jest przed nami, będzie rokiem bardzo trudnym i tym bardziej wasze zaangażowanie jest bardzo ważne. Wszyscy się boimy, ale musimy iść do przodu, musimy się starać funkcjonować w miarę normalnie właśnie w tych trudnych warunkach. Dziękuję jeszcze raz i gratuluję wam jako nagrodzonym – powiedział Ludomir Handzel.

W Nowym Sączu w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych uczy ponad dwa tysiące nauczycieli.

W tym roku nagrodę uznaniową wraz z listem gratulacyjnym otrzymało siedmiu dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych i około czterdziestu nauczycieli.

Redakcja „Sądeczanina” również dołącza się do życzeń dla wszystkich sądeckich pedagogów.

[email protected], fot. UM w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: Dzień Nauczyciela. Podziękowania i nagrody dla pedagogów! [ZDJĘCIA]
To ich dzień. Nauczycieli. To ich święto, dzień, w którym zasypywani są kwiatami, podziękowaniami za trud wychowania młodego pokolenia. Dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W zupełnie innej, bo cowidowej rzeczywistości. W maseczkach albo przyłbicach na twarzy, z zachowanym dystansem społecznym.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)