Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
12/01/2019 - 21:05

Nowy Sącz: w budżecie powiatu nie ma pieniędzy na szynobus. Co zrobi marszałek?

Z szynobusu kursującego na odcinku Nowy Sącz - miasto - Chełmiec korzysta w dni robocze nawet do dwunastu tysięcy pasażerów dziennie. W tym roku w budżecie Nowego Sącza jest zabezpieczone 110 tysięcy złotych na to połączenie. Pieniędzy wystarczy na dwa miesiące. Nowy prezydent miasta stoi przed koniecznością szukania funduszy, by utrzymać to połączenie do czasu, aż nowy most heleński zostanie oddany do użytku.


Od maja ubiegłego roku szynobus jest głównym połączeniem z, którego korzystają mieszkańcy osiedla Helena i ościennych gmin.

Jak już też informowaliśmy, prezydent Handzel prowadzi obecnie rozmowy z gminami ościennymi, także z gminą Chełmiec o możliwości dofinansowania kursów szynobusu. Zabiega o to również u starosty nowosądeckiego, jak również u marszałka Województwa Małopolskiego.

Czytaj także: Nowy Sącz: Miało być tak pięknie! Robią się szynobusowe schody

Jaki będzie efekt tych rozmów? Marcin Poręba, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta w Nowym Sączu, zapewnia, że prezydent traktuje tę sprawę priorytetowo i mieszkańcy, szczególnie osiedla Helena nie zostaną pozbawieni połączenia z centrum miasta.

Czas jednak nagli. Wiadomo już, że w budżecie  Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu nie zabezpieczono w tym roku pieniędzy na dopłatę do kursowania szynobusu.

W ubiegłym roku kursowanie szynobusu dofinansował również Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Czytaj także: Nowy Sącz: Pieniądze tylko na dwa miesiące kursowania szynobusu i co dalej?

Czy i w tym roku władze Nowego Sącza mogą liczyć na takie wsparcie?

O to zapytaliśmy Filipa Szatanika, rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

- Analizujemy sytuację - odparł Filip Szatanik. - Nie wykluczamy, że środki w budżecie województwa małopolskiego znajdą się na ten cel.

[email protected]. fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik