Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
31/07/2020 - 17:05

Nowy Sącz: uwaga szpital zawiesza większość zabiegów planowych!

Po kilku tygodniach pewnego „odmrożenia” szpital w Nowym Sączu od 3 sierpnia (od poniedziałku) do odwołania ponownie zawiesza wykonywanie większości zabiegów planowych. Powodem tej decyzji jest pogarszająca się sytuacja epidemiczna w Nowym Sączu i regionie.

Niestety, w ostatnich dniach rośnie liczba nowych potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS CoV-2 w Nowym Sączu i gminach powiatu nowosądeckiego.

Czytaj także: Sądecczyzna: dzisiaj lekki spadek zachorować, ale nadal sytuacja jest trudna

- Od najbliższego poniedziałku aż do odwołania w naszym szpitalu zostają zawieszone zabiegi planowe, z wyjątkiem zabiegów wykonywanych pacjentom Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Pododdziału Ginekologii Onkologicznej – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik sądeckiego szpitala. – Wstrzymujemy wszystkie planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów o profilu zachowawczym tj. Oddziału Chorób Wewnętrznych, Oddziału Internistyczno- Kardiologicznego, Oddziału Pulmonologii, Oddziału Chorób Zakaźnych, Oddziału Pediatrycznego i Oddziału Neurologicznego.

Czytaj także: Rekord zachorowań na koronawirusa na Sądecczyźnie! Siedem zgonów w województwie

Wszystkie oddziały onkologiczne pracują normalnie. Rzeczniczka zapewnia, że wszyscy pacjenci, którzy trafią do szpitala w tzw. stanie nagłym będą przyjmowani.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu