Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
21/03/2019 - 23:30

Nowy Sącz: ulica Krakowska idzie do remontu, ale jeszcze nie dziś

Ulicę Krakowską, podobnie zresztą jak Bulwar Narwiku w Nowym Sączu, czeka w najbliższym czasie remont. Jaki będzie jego zakres i kiedy się zacznie?

Już w ubiegłym roku, kiedy rozpoczęła się budowa mostu heleńskiego, a przez ulicę Krakowską zaczęły przejeżdżać gigantyczne transporty wiozące elementy stalowej przeprawy, mieszkańcy osiedla Helena z niepokojem patrzyli i już wtedy mieli - słuszne zresztą - obawy, że ulica zostanie zniszczona.

Czytaj także: Tiry z elementami mostu przejadą, a ulica Krakowska zamieni się w...

Nasi czytelnicy już kilka miesięcy temu w komentarzach zamieszczanych pod artykułami o moście helleńskim pisali, że asfaltowa nawierzchnia pod takim ciężarem długo nie wytrzyma. Jeden z internautów napisał: - „Nawierzchnia zamieni się w „kartoflisko”.

Mieszkańcy Heleny już wtedy pytali, kiedy miasto planuje wyremontować ulicę Krakowską? Wówczas padały deklaracje, że będzie to możliwe dopiero po zakończeniu budowy nowej przeprawy. Inwestycja ta powoli dobiega końca. Wykonawca ma przekazać inwestorowi nową przeprawę do 15 maja br.

Przetarg na remont ulicy Krakowskiej został już ogłoszony.

Takie prace są planowane. - Chcemy je zakończyć jeszcze przed otwarciem mostu – mówi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Prace obejmą kilometrowy odcinek, od nowego ronda do skrzyżowania w Chełmcu, z wyłączeniem dwóch krótkich odcinków – na wysokości sklepu Biedronka, gdzie nawierzchnia była niedawno wymieniana, a także przy torach kolejowych.

Jaki będzie zakres robót?

Takiej nawierzchni jak ta, na zdjęciu, mieszkańcy innych rejonów Nowego Sącza mogą tylko pozazdrościć. Fot. IM

- Planujemy wykonać frezowanie nawierzchni asfaltowej i położyć nową warstwę – dodaje dyrektor Konicki. – Na nowe chodniki nie mamy na razie pieniędzy. Zrobimy jedynie małą korektę krawężników. Ile miasto zamierza wydać pieniędzy na to zadanie? Z ust dyrektora Konickiego pada kwota dwa miliony złotych.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)