Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
14/09/2019 - 22:05

Nowy Sącz: ulica Hasiora zmieniła przebieg. Kto na tym skorzysta?

Decyzją rady miasta, która zapadła na ostatniej sesji w Nowym Sączu ulica Hasiora w Nowym Sączu zmieniła swój bieg. A wszystko po to, by...

Ulica Hasiora to jedna z ulic w granicach osiedla Przetakówka. Bezpośrednio z nią łączy się ulica wewnątrzosiedlowa, która do tej pory nie miała statusu drogi gminnej a jedynie takiej, która prowadzi do zabudowań w głąb osiedla. Jakie to niosło konsekwencje dla nowosądeczan?

Choć Miejski Zarząd Dróg zimą drogę odśnieżał, to już nie miał możliwości by zainwestować w jej remont. I to mimo tego, że działki po której biegnie owa nitka należą do Urzędu Miasta.

Zobacz też: Przetakówka: nie rozbiorą muru przeciwpowodziowego dla rowerzystów

Dalej wszyscy, którzy chcieli się budować na gruntach przylegających do owej drogi stali przed koniecznością przebrnięcia przez procedury związane z uzyskaniem służebności, możliwości legalnego korzystania z tej drogi. A to pochłania czas i wcale nie małe pieniądze. Mieszkańcy zainteresowali tematem radnego Krzysztofa Ziaję a ten złożył interpelację, by problem rozwiązać w najprostszy możliwy sposób i po prostu nadać owej nitce status drogi gminnej na równi z tym, który ma wspomniana ulica Hasiora.

Władze miasta w porozumieniu z MZD przeanalizowały temat i okazało się, że na takim rozwiązaniu mogą zyskać nie tylko mieszkańcy, ale samorząd. Bo gdy droga wewnątrzosiedlowa formalnie stanie się odcinkiem wysłużonej w ten sposób ulicy Hasiora, miasto będzie miało zielone światło by móc starać się o dofinansowanie na remont, przebudowę całej ulicy.

Jednak by formalnościom stało się zadość potrzebna była stosowana zgoda rady miasta. I taką uzyskano na ostatniej sesji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe