Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
13/12/2019 - 20:35

Nowy Sącz tradycyjnie uczcił Dzień Pamięci Ofiar stanu wojennego

Sądeczanie, jak każdego roku, uczcili Dzień Pamięci Ofiar stanu wojennego w 38. rocznicę jego wprowadzenia. Uroczystości podzielone zostały na dwie części.

Jak co roku mieszkańcy miasta zebrali się w na uroczystej mszy w kościele pod wezwaniem Matki Bożej, na którą Sądeczan zaprosił ksiądz proboszcz Czesław Paszyński.

Kolejnym elementem obchodów rocznicy był przemarsz pod pomnik "Solidarności". Uczestniczyli w nim między innymi władze miasta, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele różnych organizacji, służb mundurowych, młodzież szkolna i poczty sztandarowe.

Nazwiska internowanych Sądeczan wspomniał Krzysztof Kotowicz, przewodniczący lokalnej NSZZ "Solidarność". Przypomniał również to, jak w Nowym Sączu nastał stan wojenny. Prezydent Ludomir Handzel, dziękując za obecność, zwrócił uwagę na zgromadzoną młodzież, która pomimo upływu 38 lat czynnie bierze udział w upamiętnieniu historii.

O ludziach "Solidarności" mówił również poseł Jan Duda, wskazując, że dzisiaj możemy cieszyć się wolnością, ale zaznaczył również, iż nie jest wieczna i należy ją odpowiednio pielęgnować. Uroczystości tradycyjnie towarzyszyło odegranie hymnu państwowego.

([email protected])

Dzień Pamięci ofiar stanu wojenego
Uroczystość obchodów Dnia Pamięci w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)