Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
25/07/2019 - 20:30

Nowy Sącz: tego jeszcze nie było! Sądeczanie okazali się bardzo aktywni. W czym?

Termin składania wniosków na wykorzystanie środków z Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza właśnie upłynął. Sądeczanie zgłosili 71 różnych projektów. Zdecydowanie przeważają takie związane z budową infrastruktury na poszczególnych osiedlach.

Projekty są naprawdę różnorodne -  od budowy chodników i parkingów po siłownie "pod chmurką" i duże imprezy kulturalne.

- Po 5 wniosków wpłynęło z osiedla: Gorzków, Helena, Kilińskiego i Millenium – powiedział sekretarz miasta Piotr Lachowicz. – Natomiast rekordzistą jest Osiedle Wólki skąd otrzymaliśmy 6 wniosków. Niestety, żaden wniosek nie wpłynął z Osiedla Gołąbkowice, jednak mieszkańcy mają prawo nie zgłosić wniosków. Warto również dodać, że na 71 wniosków 32 były złożone drogą elektroniczną, a 39 w formie papierowej.  

Najwięcej inicjatyw dotyczy sportu i rekreacji (place zabaw, siłownie pod chmurką, boiska) – 36.  Mieszkańcy osiedli chcą, by pieniądze z Budżetu Obywatelskiego wykorzystać na modernizację dróg i chodników (13 projektów) i miejsc parkingowych (11 projektów).

Mieszkańcy są również zainteresowani organizacją spotkań integracyjnych i imprez kulturalnych (6 projektów) oraz powstaniem małej architektury i atrakcji turystycznych (5 projektów). 2 projekty dotyczą remontów budynków.

Teraz projekty muszą być zweryfikowane.

- Wtedy okaże się, ile z nich zostanie dopuszczonych do głosowania - wyjaśnia sekretarz.

Na razie trafiły one do wydziału spraw obywatelskich. Jego pracownicy sprawdzą, czy ich autorzy są mieszkańcami Nowego Sącza.

Które projekty przeszły pozytywną weryfikację będzie wiadomo na początku września. Głosowanie  odbędzie się w pierwszej połowie października.

[email protected], fot. arch. Sądeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu