Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
26/11/2023 - 15:20

Nowy Sącz: te ulice dosłownie się rozpadają. Znów jest apel w sprawie Halnej i Ziołowej

Po raz kolejny w ciągu kilku tygodni przyszło nam pisać o tej części osiedla Falkowa w Nowym Sączu. Czy mieszkańcy nieruchomości przy Halnej i Ziołowej doczekają się chociaż remontu ulic?

Dlaczego napisaliśmy „chociaż”? Odpowiedź znajdziecie w publikacji  Trzy ulice na lodzie: bez kanalizacji, bez wodociągu. Sądeckie Wodociągi nie mogą dogadać się z Chełmcem
Z powodu braku pieniędzy i niemożności zawarcia porozumienia na linii Sądeckie Wodociągi – gmina Chełmiec nie ma tu perspektyw ani na budowę kanalizacji, ani wodociągu.

Ale radny Artur Czernecki nie daje za wygraną i mimo braku optymistycznych wieści w tym zakresie, już stuka do miasta z innym, równie ważnym tematem. O co chodzi tym razem? O przynajmniej częściowy remont nawierzchni Halnej i Ziołowej. Ta służąca mieszkańcom dziś, po zimie prawdopodobnie w ogóle nie będzie spełniać swojej roli. 

Tu wyłączą prąd! Zobacz harmonogram przerw w dostawie zasilania dla Sądecczyzny

Czy tym razem możemy przekazać mieszkańcom dobre wieści? Okazuje się, że tak. Bo jak informuje zastępca prezydenta Artur Bochenek: - Remont wskazanego zakresu będzie mógł zostać wykonany w bieżącym roku, jeśli powstaną oszczędności na realizacji już zaplanowanych zadań. Jeśli takich oszczędności nie uzyskamy, to remont ten zostanie przeprowadzony w ramach przyszłorocznego budżetu miasta Nowego Sącza. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczann.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu