Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
06/02/2023 - 12:05

Nowy Sącz: takie opłaty czynszowe zwalają z nóg

Po naszym artykule, o drastycznych rachunkach za czynsz, jakie otrzymali w 2023 roku mieszkańcy Nowego Sącza, w „Sądeczaninie” rozdzwoniły się telefony od zszokowanych osób, które nie ukrywały swojego oburzenia tak wysokimi rachunkami. Wielu podzieliło się też swoimi uwagami na ten temat na Facebooku „Sądeczanina”.

Emocje, jakie udzieliły się mieszkańcom Nowego Sącza po otrzymaniu w styczniu książeczek czynszowych nie opadają. Wielu osobom na widok wyszczególnionej w rachunku kwoty, jaką w tym roku będą musieli wydać z kieszeni, podskoczyło do góry ciśnienie.

Zarówno dzwoniący, jak dzielący się swoją opinią na ten temat w internecie nie kryli swojego oburzenia wzrostem opłat za czynsz, przede wszystkim za centralne ogrzewanie, ale nie tylko.

Od stycznia poszły do góry opłaty nie tylko związane z dostarczaniem ciepła do takiego czy innego bloku. Przypomnijmy, że więcej płacimy od nowego roku za odbiór śmieci, ale też, jak już pisaliśmy, również miasto od nowego roku nie dopłaca mieszkańcom do rachunku za wodę i odprowadzanie ścieków. Rada Miasta Nowego Sącza w ubiegłym roku nie zdecydowała się w 2023 roku na tę dopłatę.

A ta sprawiała, że rachunki za wodę i odprowadzanie ścieków były troszeczkę niższe nieznacznie – ale zawsze – w domowym budżecie i w portfelu.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu