Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
26/06/2019 - 19:45

Nowy Sącz: szykujcie się! Już za...ścieżka pieszo-rowerowa będzie dla Was!

Żar leje się z nieba, ale prace przy ścieżce turystycznej nad Kamienicą postępują naprzód. Ma być gotowa do końca lipca.

Sądeczanie i nie tylko czekają na nią z niecierpliwością. Odliczają już dosłownie tygodnie, kiedy będą mogli z niej korzystać.

Przypomnijmy, że inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Nowym Sączu w ramach projektu pt. „Centra Aktywnego Wypoczynku” wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą. Jego liderem jest Fundacja Sądecka.

Zadanie pochłonie 5 276 700 złotych (brutto). Jest ono dofinansowane z funduszy unijnych.

Przypomnijmy także, że we wspomnianym projekcie, oprócz Nowego Sącza, udział biorą również Stary Sącz, Łącko, Chełmiec oraz Bobowa.

Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dofinansowanie  na to zadanie w kwocie 1 563 000 złotych.

W sumie powstanie siedemnaście kilometrów ścieżek turystycznych, połączonych z siecią tras w województwie małopolskim. Celem projektu, poza stworzeniem możliwości aktywnego wypoczynku mieszkańcom sądeckich gmin i Nowego Sącza jest również podniesienie atrakcyjności naszego regionu.

W ramach kolejnych etapów inwestycji, wykonane zostaną siłownie „pod chmurką”, instalacja oświetlenia, monitoring, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

[email protected], fot. IM.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej nad Kamienicą
Żar leje się z nieba, ale prace przy ścieżce turystycznej nad Kamienicą postępują naprzód. Ma być gotowa do końca lipca.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)