Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
18/08/2015 - 09:15

Nowy Sącz: Szefowa MSW z wizytą u pograniczników

Wczoraj (17 sierpnia) Teresa Piotrowska, szefowa MSW złożyła wizytę w Karpackim Ośrodku Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu. Podczas spotkania minister złożyła podziękowała funkcjonariuszom za determinację w budowaniu tego szczególnego ośrodka - informują pogranicznicy.

 - Cieszę się, że służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych umiały wykorzystać podział Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, a dodatkowo dzięki odpowiedniemu zarządzaniu udało się zachować większość etatów funkcjonariuszy – mówiła szefowa MSW.

Przypomnijmy, że Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej powstał 3 lutego 2014 roku, a od 4 marca 2014 roku realizuje zadania na rzecz innych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej. Ośrodek wspiera poszczególne jednostki SG w prowadzonych przez nie działaniach oraz realizuje zadania zlecone przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. Ośrodek realizuje swoje zadania na terytorium całego kraju, a za zgodą lub na polecenie Komendanta Głównego Straży Granicznej również za granicą.

Ośrodek jest spadkobiercą wieloletniej tradycji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, który funkcjonował w latach 1991-2013 i odniósł wiele znaczących sukcesów w zakresie ochrony polsko-słowackiej granicy państwowej.

(Rob)

Źródło i fot. KOWSG Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu