Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
12/08/2019 - 11:05

Nowy Sącz: światła znów nieme. Jest niebezpiecznie na skrzyżowaniach

Znów nie działa sygnalizacja dźwiękowa na światłach na kilku skrzyżowaniach w Nowym Sączu. Niewidomi i niedowidzący są w niebezpieczeństwie.

Po raz kolejny odebraliśmy od Czytelników sygnał, że nie działa sygnalizacja dźwiękowa informująca osoby niedowidzące i niewidome o tym, że światła dla pieszych z czerwonych zmieniły się na zielone. Dotyczy to wyjątkowo newralgicznych miejsc w mieście: skrzyżowania ulic Nawojowskiej z Królową Jadwigi i Limanowskiego oraz ulic Nawojowskiej, Grodzkiej i Rejtana.

- Z kolei na krzyżówce Aleje i Batorego dźwięk raz słychać raz nie. Po tym jak pisaliście o tym poprzednim razem, ktoś z tym zrobił porządek. Teraz znów jest problem i to poważny – alarmuje nas Czytelnik z osiedla Millenium.

Zobacz też: Nowy Sącz: niewidomi nie usłyszą świateł. Niebezpieczeństwo!

Skontaktowaliśmy się bezpośrednio z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg Adamem Konickim. Ten z miejsca zadeklarował, że po przesłaniu przez naszą redakcję dokładnych lokalizacji miejsc, gdzie sygnalizacja zawodzi, natychmiast zarządzi jej kontrolę, by poznać przyczyny awarii a dalej szybko i co najważniejsze – skutecznie – je usunąć.

Do tematu wrócimy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu