Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
04/06/2019 - 20:00

Nowy Sącz: spółka SIM rozwiązana, a tu trzeba do niej dopłacić

Na poprzedniej sesji radni zdecydowali o rozwiązaniu spółki Sądecka Infrastruktura Miejska. Zanim zniknie ona z pejzażu miasta, upłynie trochę czasu. Niedawno został w niej, jako jednej z pierwszych, przeprowadzony audyt.

Ofertę pracy w innym miejscu ma otrzymać 28 zatrudnionych w ramach tej spółki pracowników. Podczas dzisiejszej sesji radni mieli zdecydować o zmianach w budżecie na ten rok, między innymi o przeznaczeniu 144 tys. złotych na pokrycie straty powstałej w spółce.

Radni mieli nad tym debatować, ale punkt dotyczący zmian w uchwale budżetowej miasta został po przegłosowaniu zdjęty z porządku obrad. Tak to skomentował na Twitterze Jakub Prokopowicz, sądecki radny:

- Będziemy ponownie prosili o uzasadnienie tej kwoty, bardziej kompleksowo - mówi Krzysztof  Dyrek, przewodniczący komisji finansów publicznych Rady Miasta Nowego Sącza. - Zapadła decyzja o rozwiązaniu tej spółki. Dlatego mamy wątpliwości. Niemal na każdej sesji mówi się o tym, że w budżecie nie ma pieniędzy. Uważam, że lepiej jest tą przysłowiową złotówkę oglądnąć z każdej strony zanim się ją wyda.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)