Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/11/2020 - 18:20

Nowy Sącz: spółka NOVA na tapecie. Radni pytali o rekompensatę dla spółki

Radni w błyskawicznym tempie zgodzili się na zmiany w wieloletniej prognozie finansowej wraz z autopoprawką. Zaraz potem rada skupiła się nad wprowadzeniem zmian w tegorocznym budżecie. I rozwiązał się worek ze szczegółowymi pytaniami radnych właśnie dotyczących spraw budżetowych.

Punkty dotyczące finansów zawsze budzą emocje radnych. Większość komisji rady projekt uchwały dotyczący zmian w tegorocznym budżecie zaopiniowała pozytywnie. Opinii w tej materii nie wydała jedynie komisja finansów publicznych. Dyskusję, nad kwestiami budżetowymi rozpoczęła radna Teresa Cabała.

- Kolejny rok dofinansowujemy spółkę NOVA kwotą ponad 146 tys. złotych, jako rekompensatę za odbiór nieczystości ciekłych z terenu miasta – rozpoczęła radna Teresa Cabała. – Coś jest tu nie tak? Proszę o wyjaśnienie tej sprawy. Nie wiem, czy my mamy dopłacać do gmin? – pytała radna. - Prosiliśmy o program naprawczy. przedstawiony przez spółkę. Nic z tego nie wyszło. To jest wyprowadzanie pieniędzy z budżetu miasta do spółki NOVA. Uważam, że te wszystkie kwestie powinniśmy wyjaśnić.

Przewodnicząca Iwona Mularczyk powiedziała, że wysłała zaproszenie do prezesa spółki NOVA z prośbą o jego udział w sesji z racji tego, że radni będą mieli do niego pytania. Niestety, dzisiaj prezes spółki nie bierze udziału w sesji.

Do kwestii dopłat do spółki NOVA odniósł się krótko wiceprezydent Artur Bochenek.

- Wpływy planowane w 2019 roku od mieszkańców to ponad 9 mln, a samo zagospodarowanie odpadów kosztowało spółkę ponad 12 mln zł – odpowiedział wiceprezydent Artur Bochenek. - Stąd ta różnica.

Radny Michał Kądziołka pytał władze miasta czy prezes Krawczyk usprawiedliwiał swoją nieobecność i czy nie mógł delegować na sesję swojego zastępcy.

- Czy jest możliwość aby wiceprezydent przesłał radnym, jeśli taki jest, plan naprawczy spółki NOVA i w jakim punkcie naprawczym się ona znajduje - dociekał radny Kądziołka.?

Pytał on również czy to prawda, że strażnicy miejscy roznoszą listy (korespondencję z ratusza), bo osoby które robiły to zwolniły się z pracy.– takie pytania skierował do wiceprezydenta radny Kądziołka.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu