Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
09/04/2024 - 13:05

Nowy Sącz: skrzyżowanie Mała Poręba – Juranda – Stadnickich, tu będzie rondo!

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił już przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Mała Poręba – Juranda – Stadnickich. W ramach tej samej inwestycji ma też powstać kolejna część chodnika wzdłuż ulicy Dunajcowej. Zobaczcie szczegóły.

Wspominany przetarg podzielony jest na dwie części. Pierwsza to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Mała Poręba – Juranda – Stadnickich a zakres robót to – pokrótce - roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, położenie nowych krawężników, obrzeży i kanalizacji ściekowej, przebudowa sieci gazowej, przebudowa sieci wodociągowej, wymiana nawierzchni ulicy wraz z podbudową, budowa ciągu dla pieszych oraz drogi dla pieszych i rowerów, budowa zatoki autobusowej, umocnienie skarpy oraz wykonanie zjazdów. Dodatkowo wykonawca musi zrobić całe oświetlenie ronda, doświetlenie pasów dla pieszych wraz z całą niezbędną instalacją oraz wykonać wszystkie oznakowania skrzyżowania: poziome i pionowe. 

Druga część przetargu obejmuje zadanie pt.: „Budowa, modernizacja ulic, chodników i oświetlenia w Nowym Sączu” a dokładnie budowę chodnika wzdłuż ulicy Dunajcowej: 196,3m od wykonanej - realizowanej rozbudowy w kierunku centrum. Chodnik ma być zrobiony od podstaw, z krawężnikami, podbudową itp. i wykonany z kostki brukowej. Do tego oczywiście schodzą zjazdy do posesji. 

Będzie niewesoło, biorą się za remont Królowej Jadwigi w Nowym Sączu

Co bardzo ważne dla pieszych i kierowców – wykonawca będzie musiał zsynchronizować swoje roboty z robotami prowadzonymi przez Sądeckie Wodociągi, które kładą tu wodociąg i zakładem gazowniczym oraz z wykonawcą zadania „Rozbudowa ulicy Dunajcowej w Nowym Sączu w ramach inwestycji: Budowa chodnika ulicy Dunajcowej w Nowym Sączu w km 0+667,43 - 0+837” czyli z Przedsiębiorstwem Drogowo Mostowym „GODROM” Sp. z o.o.z Gorlic.

I najważniejsza informacja – cała inwestycja musi być gotowa od dnia podpisania umowy do 15 grudnia tego roku. Zaznaczmy, że wedle informacji o budżecie MZD na 2024 rok miasto przeznaczyło na to zadanie 6 000 000 zł a na oferty czeka do 26 kwietnia. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu