Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
08/05/2020 - 16:10

Nowy Sącz: skansen otwiera się dla zwiedzających. Będą jednak obostrzenia

Sądecki Park Etnograficzny to jedno z piękniejszych miejsc w Nowym Sączu. To ulubione miejsce wypoczynku sądeczan. Mieszkańcy lubią tam spędzać wolny czas, bo w skansenie jest klimat jak na wsi. Po dłuższej przerwie skansen otwiera się jutro (9 maja) dla zwiedzających. Tych jednak będą obowiązywały obostrzenia.


Przez kilka ostatnich tygodni Sądecki Skansen Etnograficzny był nieczynny. Jutro (9 maja) ponownie otwiera swoje podwoje. W dobie pandemii koronawirusa będzie można go zwiedzać, ale z pewnymi obostrzeniami.

- Zwiedzanie skansenu nie obejmuje wnętrz obiektów – informują pracownicy Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Spacerujący (max 5 osób w grupie) mogą poruszać się po terenie tylko wyznaczonymi drogami zaznaczonymi na planie parku.

Będą obowiązywały i inne środki ostrożności.

– zasłanianie ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego,
– utrzymywanie co najmniej 2-metrowego dystansu od innych osób,
– stosowanie się do bieżących zaleceń głównego inspektora sanitarnego.

W skansenie może przebywać jednorazowo maksymalnie 200 osób. - Należy stosować się do poleceń wydawanych przez pracowników skansenu oraz ochrony – dodają pracownicy muzeum.

Sądecki Park Etnograficzny będzie czynny: od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00 (ostatnie wejście o godz. 17.00). Wejście jest tylko od ul. Długoszowskiego 83 b

[email protected], fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)