Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
27/11/2021 - 18:35

Nowy Sącz się zmienia. Miasto znajduje pieniądze na inwestycje [ZDJĘCIA]

W Nowym Sączu trwa inwestycyjny boom. Jest widoczny nie tylko w drogownictwie. Remonty gonią remonty, modernizacje – modernizacje.

Inwestycyjna ofensywa w mieście była jednym z istotnych elementów, który złożył się między innymi na ogólną ocenę Nowego Sącza w tegorocznej Ocenie Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za 2020 rok. Przypomnijmy, że w rankingu oceniane są między innymi: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, rozwiązania proekologiczne. 

Nowy Sącz jako gmina miejska znalazła się na trzecim miejscu w tegorocznej Ocenie Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za 2020 rok. Miasto, którego gospodarzem jest prezydent Ludomir Handzel zajęło natomiast pierwsze miejsce w module „Efekty Polityki Społecznej”.

Inwestycyjny boom w Nowym Sączu, jak zaznaczyliśmy to nie tylko drogi. To także inne inwestycyjne przedsięwzięcia, które zostały zrealizowane w ciągu ostatniego roku, albo jeszcze trwają.

Zobaczmy, co zmieniło się w Nowym Sączu w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. To subiektywny wybór Sądeczanina.

Kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego w Nowym Sączu

Czytaj także: Sypały się złotówki na drogi w Nowym Sączu

W Nowym Sączu w czerwcu 2021 ruszyła kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego w ramach programu „Sowa”. Na początek zaplanowano wymianę 2313 lamp na 38 ulicach. Stare lampy sodowe zastąpi nowoczesne oświetlenie LED. Wymiany starego oświetlenia w całym mieście podjęło się przedsiębiorstwo z Krynicy Zdroju.

Zadanie zostało rozpisane na dwa lata. Pierwszy etap modernizacji oświetlenia ulicznego pochłonie ponad 6 mln złotych. Fundusze na ten cel pochodzą w większości z preferencyjnej pożyczki w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej “Sowa – oświetlenie zewnętrzne”.Dziękujemy za przesłanie błędu