Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
27/07/2018 - 15:35

Nowy Sącz: Sandecja będzie miała swoje muzeum? Może nawet szybciej niż stadion

1 sierpnia rusza wielka akcja zorganizowana przez władze klubu Sandecja, podczas której każdy sądeczanin, każdy miłośnik sądeckiego klubu piłkarskiego będzie mógł dołożyć cegiełkę do stworzenia wystawy dedykowanej właśnie klubowi. Jak?

Odnalazły się bezcenne kroniki Klubu Sportowego Sandecja. Najstarsze z nich datowane są na lata 1932 - 1938. - Z historykiem sportu sądeckiego, Piotrem Kazaną, zajmowałem się ich poszukiwaniami przez ostatnich 7 lat - nie ukrywa satysfakcji prezes klubu Tomasz Michałowski. Teraz zaprasza sądeczan, by oni tez podzielili się swoimi pamiątkami związanymi z działalnością klubu.

- 1 sierpnia rusza pierwsza edycja projektu dotyczącego historii Klubu Sportowego Sandecja. Udział w nim może wziąć każdy, kto do biura prasowego przy ulicy Kilińskiego 47, przekaże dokumenty, fotografie, wycinki prasowe, sprzęt sportowy, trofea, proporczyki, stroje, nagrania filmowe i inne przedmioty związane z przeszłością Sandecji oraz świadczące o dokonaniach jej sportowców –zachęcał Michałowski na specjalnej konferencji prasowej.

Zobacz też: Nowy Sącz: Jaki cel stawia przed „biało-czarnymi” prezes MKS Sandecja?

Organizatorzy akcji będą czekać na eksponaty do 29 września, wtedy też Sandecja zagra na miejscu z ŁKS Łódź. Potem wszystkie zebrane w ten sposób pamiątki trafią do opisu i archiwacji do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, gdzie docelowo ma zostać stworzona stała wystawa.

- Dla uczestników akcji, czyli osób, które włączą się w poszukiwanie pamiątek, przewidziane są nagrody, między innymi darmowe karnety, wejściówki na mecze i inne imprezy organizowane w mieście, książki o tematyce sportowej i historycznej, a także wydawnictwa albumowe – informują władze klubu.

ES [email protected] Fot.: UM w NSDziękujemy za przesłanie błędu