Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
13/10/2020 - 13:55

Nowy Sącz: „Samochodówka” przechodzi częściowo na naukę zdalną!

Po I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu kolejna szkoła średnia w Nowym Sączu przechodzi częściowo na tryb pracy zdalnej. O jaką szkołę chodzi tym razem? O Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego przy ul. Rejtana czyli popularną „samochodówkę”. U jednego z nauczycieli zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem.

Jak dowiedział się „Sądeczanin” w trybie on-line będzie uczyło się pięć klas. W przypadku pozostałych klas nauka będzie odbywała się normalnie czyli stacjonarnie.

- Pięć klas przechodzi na pracę zdalną od jutra do piątku (16 października) – mówi Andrzej Góra, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. – U jednego z naszych nauczycieli zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Ponieważ ten uczący miał styczność z pięcioma klasami, więc siłą rzeczy muszą one przejść na pracę zdalną. Decyzja została podjęta w porozumieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym w Nowym Sączu.

Dyrektor szkoły zapewnia, że ani młodzież, ani nauczyciele, uczący w tych pięciu klasach nie powinni mieć żadnego problemu, aby dosłownie z dnia na dzień przejść na nauczanie zdalne.

Czytaj także: Nowy Sącz: koronawirus zamknął Długosza. Jak jest w innych szkołach?

- Zajęcia w przypadku tych klas będą odbywały się według planu tylko on-line – dodaje nasz rozmówca. – Jeśli chodzi o naszych uczniów to, jak na razie nie mam informacji, aby ktoś z nich był zakażony koronawirusem. Uczniowie wiedzą doskonale, że jeśli źle się czują, pojawiają się u nich jakieś symptomy choroby to nie przychodzą do szkoły. Zostają w domu.

Jeśli uczeń przebywa na kwarantannie zgłasza ten fakt nauczycielowi i nie pojawia się w szkole. W Zespole Szkół Samochodowych, jak zapewnia dyrektor tej placówki nie było dotąd potwierdzonego ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Czytaj także: Nowy Sącz: Długosz zaczął pracować zdalnie. Tak będzie przez dwa tygodnie

W „Samochodówce” uczy się 970 uczniów w 33 oddziałach funkcjonujących w ramach szkoły branżowej oraz technikum. Kadrę pedagogiczną stanowi około stu nauczycieli.

[email protected], for. RG.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)