Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
22/01/2020 - 20:40

Nowy Sącz: są chętni, by oświetlić kładkę wiszącą nad Kamienicą

Dwie firmy są chętne, aby wykonać oświetlenie kładki wiszącej nad Kamienicą w Nowym Sączu. Jedna oferta nie przekracza kwoty pięćdziesięciu tysięcy złotych, jaką miasto przeznaczyło na tę inwestycję. Druga złożona oferta, już tak.

Oświetlenie przejścia ma być doskonałym uzupełnieniem przeprowadzonego w ubiegłym roku remontu, jakiemu została poddana kładka wisząca.

Przeprawa została wyremontowana w ramach budowy ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej wzdłuż rzeki Kamienica. Inwestycja była realizowana pod hasłem „Centra Aktywnego Wypoczynku”, którego głównym partnerem była Fundacja Sądecka. Urząd Miasta w Nowym Sączu otrzymał na to zadanie dofinansowanie.

Z kładki wiszącej nad Kamienicą korzysta codziennie setki mieszkańców. Niestety, nie jest ona oświetlona.

Pod koniec ubiegłego roku władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie oświetlenia tego miejsca.

Swoje oferty przedstawiły dwie firmy. Jedna z nich z Krynicy Zdroju zaoferowała, że zrealizuje to zadanie za kwotę mieszczącą się w budżecie, jaką miasto zarezerwowało. Jest to suma 50 tys. złotych. Druga firma z miejscowości Czarna wyceniła swoje usługi na kwotę ponad stu tysięcy złotych.

O to, kto został wyłoniony w tym przetargu zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

- Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty – odpowiedział Mariusz Smoleń, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Firma, która zostanie wyłoniona będzie musiała nie tylko wykonać oświetlenie, ale je zaprojektować.

Chodzi o około 75 metrów iluminacji. Wraz z oświetleniem wykonawca będzie musiał też wykonać instalację ochrony przeciwpożarowej.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu