Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
28/04/2019 - 17:05

Nowy Sącz: rondo jest felerne – wszyscy wiemy, ale kierowcy też nie lepsi

Autorka zdjęcia załączonego do publikacji zadała nam pytanie: może Pani doradzi mi, komu mam zgłosić problem przemieszczania się pieszych po chodnikach przy nowym rondzie na Helenie. Odpowiedź jest oczywista: policjantom lub Straży Miejskiej. Tylko czy naprawdę to poskutkuje?

O nowym rondzie na Helenie pisaliśmy już tak wiele razy, że wydawać się może, że nic ani nas, ani Czytelników w tej sprawie zaskoczyć nie może. Wszyscy wiemy, że żeby zjechać z niego w Dunajcową jadąc Krakowską trzeba będzie zawijać autem aż po zamkiem po drugiej stronie. Wiemy, że początkowo – bo już to się w ślad za deklaracjami władz miasta zmienia – nowe rondo niemal całkowicie odcięło od świata mieszkańców ulicy Widok, że trasa rowerowa, która ciągnie się przez  most urywa się nagle w połowie owego ronda.

Zobacz też: Majówka bez prądu? Tak źle chyba nie będzie

Wszystko to można zrzucić krótko na zły projekt i niedopatrzenia poprzedniej władzy. A przecież wszyscy lubimy sobie posarkać na rządzących, prawda? Ale na takie „efekty specjalne”, jak auta widoczne na nadesłanym zdjęciu słów brak. Jakie by to nowe rondo nie było przy takim podejściu na pewno bezpieczne nie będzie. Projekt zawsze można skorygować, ale kierowcy są – niestety – niereformowalni.

Można jedynie mieć nadzieję, że jak rondo uzyska pełną funkcjonalność po otwarciu mostu, takich zdjęć więcej dostawać już nie będziemy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelniczkaDziękujemy za przesłanie błędu