Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
18/10/2018 - 20:35

Nowy Sącz: Rodzice uczniów proszą o wydłużenie godzin kursowania szynobusu

Odkąd sądecka młodzież wróciła do szkolnych ławek pojawiły się prośby o wydłużenie czasu kursowania szynobusu ze stacji Nowy Sącz - Miasto do stacji Nowy Sącz - Chełmiec. Zabiegają o to szczególnie rodzice uczniów mieszkających po drugiej stronie Dunajca, a chodzących do szkół w centrum miasta. Wydłużenie czasu kursowania szynobusu byłoby też na rękę mieszkańcom, którzy kończą pracę po godzinie 19.

Prośba o rozwiązanie tego problemu pojawiła się na ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Wystąpił o to radny Mieczysław Kaczwiński.

- W Zespole Szkół nr 1, w I i II LO lekcje odbywają się do wieczora - argumentował na sesji RM radny Kaczwiński. - Rodzice uczniów, którzy kończą zajęcia wieczorem proszą o wydłużenie godzin kursowania szynobusu do 19.15. Ta korekta umożliwiłaby młodzieży mieszkającej po drugiej stronie Dunajca skorzystanie z szynobusu i dojechanie nim po lekcjach do domu.

Czytaj też: Szynobus będzie kursował również w soboty! Zobacz od kiedy

Anna Sokołowska, wicedyrektor MPK w Nowym Sączu przyznała, że temat jest obecnie analizowany.

- Sprawdzamy, jakie byłyby to koszty i jakie możliwości wydłużenia godzin kursowania szynobusu - stwierdziła wiceprezes MPK.  

[email protected], Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku