Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
03/12/2018 - 11:25

Nowy Sącz: rewolucja na przejściach na Królowej Jadwigi? Kto ją zrobi?

Wracamy do tematu niebezpiecznych przejść dla pieszych na Królowej Jadwigi. Kto weźmie sprawy w swoje ręce i przekona drogowców, że tak dłużej być nie może? Już wiemy, że szykuje się tu prawdziwe pospolite ruszenie.

O tym, że interwencja na niebezpiecznych przejściach dla pieszych jest niezbędna świadczą nie tylko policyjne statystyki, ale również incydenty, które raz po raz uczestniczą tu nasi Czytelnicy. Ostatnio pisaliśmy o tym w publikacji  Nowy Sącz: nieszczęście czyha na tym przejściu! Ile to jeszcze potrwa?

Wtedy też Krystyna Krzyżanowska z osiedla Wojska Polskiego zadeklarowała złożenie - po raz kolejny - stosownych pism w tej sprawie i do Urzędu Miasta, i do Miejskiego Zarządu Dróg i policji. 

Czy do akcji włączy się wywołana do tablicy przez szefową zarządu osiedla Wojska Polskiego przewodnicząca z osiedla Gorzków, która z dniem 22 listopada zasiadła też w radzie miasta? – Oczywiście, że tak. Chcę być radną, która reprezentuje wszystkich mieszkańców Nowego Sącza a nie tylko tych, z mojego osiedla. Jeśli trzeba będzie coś podpisać, to podpiszę. Jeśli trzeba będzie złożyć interpelację, to też ją złożę – deklaruje z miejsca Krystyna Witkowska, która mocno liczy na to, że nowe władze miasta będą bardziej liczyć się z uwagami i wnioskami zarządów osiedli od poprzednich.

Ale to nie jedyne osoby, które mogą wymiernie przyczynić się do rozwiązania problemu przejść na ulicy Królowej Jadwigi. Osiedle to wchodzi w skład okręgu nr 3, z którego mandat otrzymało aż siedmiu radnych – Barbara Jurowicz (PiS), Andrzej Pancerz (PiS), Krzysztof Głuc  i Krzysztof Krawczyk z KN oraz Dawid Dumana (PiS) i Tadeusz Gajdosz, którzy są radnymi już kolejną kadencję.

Zobacz też: Dramatyczny wypadek na ul. Królowej Jadwigi. Samochód potrącił mężczyznę

Ten ostatni z miejsca zadeklarował organizacje spotkania w tej sprawie. – Jestem całym sercem za każdym rozwiązaniem, które podniesie bezpieczeństwo mieszkańców, ale tu trzeba zapytać o zdanie fachowców i przedyskutować, które byłoby najlepsze – zastrzega radny.

Przy okazji zaznacza, że być może dobrym rozwiązaniem byłoby zwężenie drogi, by przed psami przy skrzyżowaniu obok Poniatowskiego zamiast dwóch pasów funkcjonował jeden. – To znacznie zminimalizowałoby zagrożenie.

Jednocześnie radny podobnie jak przedstawicielki zarządów osiedli Gorzków i Wojska Polskiego raz jeszcze będzie chciał wrócić do tematu bezpieczeństwa na przejściach na ul. I Brygady, gdzie zamontowana przez MZD sygnalizacja świetlna nie spełnia swojej funkcji – większość mieszkańców obu osiedli nadal korzysta z przejścia na wysokości Biedronki. Czy z wygodnictwa, czy z przyzwyczajenia czy dlatego, że oznaczone przejście jest dużo dalej niż wnioskowali o to mieszkańcy – trudno orzec. Ale trzeba to jeszcze raz przeanalizować. – Powinno to być zrobione tak, jak było ustalone z MZD, czyli powinien funkcjonować ruch okrężny – zastrzega radny.

Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020