Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
02/04/2019 - 14:50

Nowy Sącz: remont ulicy Krakowskiej tuż, tuż. Gdzie przeniosą tymczasowy parking

W tym miesiącu ma być zmodernizowana ulica Krakowska w Nowym Sączu. Odkąd została wprowadzona komunikacja szynobusowa funkcjonuje na niej tymczasowy parking dla samochodów. Gdzie teraz zostanie przeniesiony?

Zapowiadany remont ulicy Krakowskiej ma być przeprowadzony w tym miesiącu. Przypomnijmy, że tymczasowy parking funkcjonuje tam od maja ubiegłego roku. Wydzielono  wtedy po jednej stronie, na odcinku od torów kolejowych do skrzyżowania w Chełmcu, miejsca postojowe, gdzie samochody  mogli zostawiać korzystający z szynobusu mieszkańcy, dojeżdżający do pracy w centrum Nowego Sącza.

Remont ulicy Krakowskiej powinien zacząć się już niebawem. Modernizacja nie obejmie tylko odcinków przy sklepie Biedronka oraz w rejonie torów.

Jak informuje Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zadanie będzie podzielone na cztery etapy.

- Chcemy oczywiście zminimalizować uciążliwości dla kierowców tam parkujących - mówi szef MZD. – Całkowite wyłączenie ulicy nastąpi w momencie, kiedy będzie układana warstwa ścieralna.

Gdzie zatem zostanie przeniesiony tymczasowy parking z ulicy Krakowskiej? W rejon małego ronda na Helenie, nieopodal mostu helleńskiego. Takie są plany.

Remont Krakowskiej ma kosztować blisko 2 mln złotych i potrwa do końca miesiąca.

Jaki będzie zakres prac?

Wymieniona zostanie nawierzchnia, z wyłączeniem odcinków przy sklepie Biedronka oraz w rejonie torów. Będzie też przeprowadzona kosmetyka krawężników. Natomiast nie będą wymieniane chodniki, bo nie ma na to pieniędzy.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)