Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
31/08/2021 - 13:25

Nowy Sącz: remont ulicy 29 Listopada, niestety się wydłuży [ZDJĘCIA]

Kiedy zaczynał się remont ulicy 29 Listopada w Nowym Sączu zakładano, że można będzie po niej przejeżdżać, z pierwszym dzwonkiem. Ale taki termin jest już nieaktualny. Prace na ostatnim odcinku ulicy 29 listopada, niestety wydłużą się.

Prace związane z kompleksowym remontem ulicy 29 Listopada prowadzone są od marca tego roku. Planowany termin ich zakończenia przewidziany był pierwotnie z końcem sierpnia. Już wiadomo, że na otwarcie tej ulicy po modernizacji trzeba będzie, niestety trochę poczekać.

Czytaj także: Nowy Sącz: ulica 29 Listopada zmienia się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Część prac na ul. 29 Listopada  została już wykonana, ale jeszcze nie wszystkie. Nie jest gotowy ostatni remontowany odcinek tej ulicy. Przypomnijmy, że prace były wykonywane od strony ul. Nawojowskiej. Dlaczego remont ulicy 29 Listopada jeszcze się nie zakończył?

O to zapytaliśmy w biurze prasowym Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

- Remont ulicy 29 listopada ma kompleksowy charakter i obejmuje również wymianę biegnących pod tym traktem instalacji – mówi Mariusz Smoleń, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Niestety, okazało się w sierpniu, że w trakcie prac odkryto instalacje nieujęte w żadnych dostępnych planach, w tym również kable wysokiego napięcia. W związku z tym faktem wykonawca robót zmuszony jest czekać z pracami drogowymi na przeprowadzenie przez Tauron wymiany instalacji. Z tego względu, prace na ostatnim odcinku ulicy 29 listopada przedłużą się do końca września.

Wyremontowana ulica 29 Listopada będzie miała nową nawierzchnię oraz chodniki. Przy niej będzie także nowa ścieżka pieszo-rowerowa oraz oświetlenie uliczne. Nadmiar wód opadowych będzie odprowadzała nowa kanalizacja deszczowa

Remont ulicy 29 Listopada to niezbędny krok, aby można było wykonać pełną modernizację ulicy Jana Pawła II oraz budowę łącznika ulicy 29 Listopada z ulicą Smolika.

Koszt tej inwestycji to prawie 5 mln złotych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu