Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
16/09/2019 - 15:25

Nowy Sącz: rekord jednego procenta dla Sądeckiego Hospicjum!

I znów rozliczając się z fiskusem pokazaliśmy, że los ludzi chorych i cierpiących nie jest nam obojętny. W tym roku Sądeckie Hospicjum z akacji 1 procent otrzymało aż 265 tys. 153 zł.

Na co zostaną wydane te środki? Dyrektor placówki Mieczysław Kaczwiński odpowiada krótko: - Na bieżące potrzeby pacjentów, rozbudowę placówki i zakup instalacji fotowoltaicznej.

Sądeczanom, którzy mają swój udział w tym rekordzie pacjenci i pracownicy Sadeckiego Hospicjum składają dziś wielkie podziękowania. A my przypomnijmy przy okazji, że to nie pierwszy raz gdy Nowy Sącz wspiera placówkę. Co roku w trakcie akcji Pola Nadziei Chojnie dzielimy się sercem – bo przecież nie tylko pieniędzmi – z podopiecznymi placówki. Gdy tylko rozejdzie się, że akcja trwa – mieszkańcy naszego miasta sami wypatrują wolontariuszy.

Zobacz też: Tu znajdziesz najlepsze firmy na Sądecczyźnie

Podobnie było ze wskazaniem placówki, celu na który mają zostać przekazane pieniądze z akcji charytatywnej organizowanej przez Rossmana. Wtedy Kaczwiński nie ukrywał, że sądeczanie mając do wyboru placówki gwarantujące opiekę i start dzieciom i placówkę, która stoi na straży tego, by jej podopieczni godnie dotarli do kresu życia, wybiorą tą druga właśnie.

Wszyscy pamiętamy tez do dziś piękny i budujący gest, kiedy Magdalena Bryniarska i Rafał Zasadny przekazali na rzecz Sądeckiego Hospicjum 2 tysiące złotych. Pieniądze zebrano podczas ich wesela – młodzi poprosili gości by zamiast wykosztowywać się na kwiaty wrzucali do puszki datki na rzecz placówki.

I to jest nasza dawka naprawdę budujących wiadomości.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Sądeckie HospicjumDziękujemy za przesłanie błędu