Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
10/11/2020 - 11:20

Nowy Sącz: radny Krzysztof Głuc został doradcą wicepremiera Jarosława Gowina

Sądecki radny Krzysztof Głuc został doradcą wicepremiera Jarosława Gowina, który kieruje również Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii. – Będę pracował nad kilkoma projektami” – mówi radny.

Jak zaznaczył sądecki radny projekty te dotyczą udziału ministerstwa w zarządzaniu krajowym programem odbudowy. Jest to duży projekt finansowy Unii Europejskiej, który będzie wspierał funkcjonowanie krajów członkowskich w okresie walki z koronawiriserm i w poskoronawirusowej rzeczywistości. Program ten ma być gotowy do kwietnia przyszłego roku

Czytaj także: Nowy Sącz: Krzysztof Głuc dołączył do Porozumienia Jarosława Gowina

- Jest to dość duże przedsięwzięcie, w które jest zaangażowanych wiele ministerstw - mówi radny Krzysztof Głuc. – Współpracuję z departamentami związanymi z rynkiem pracy nad koncepcją jego modernizacji i nad różnymi reformami, nad którymi ministerstwo zarządzane przez wicepremiera Jarosława Gowina pracuje. W moim przypadku będzie to doradztwo merytoryczne.

Jak nam powiedział radny Głuc będzie się także angażował w tematy, które trzeba będzie szybko przedyskutować.

- Wtedy jestem też do dyspozycji wicepremiera – dodaje radny.

Czytaj także: Krzysztof Głuc nie będzie wiceministrem edukacji

Przypomnijmy, że Krzysztof Głuc wykłada na wyższej uczelni. Do Porozumienia Jarosława Gowina dołączył w początkach 2019 roku. Obecnie jest wiceprezesem partii w okręgu nr 14.

[email protected], fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu