Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
09/06/2020 - 17:40

Nowy Sącz: psi wybieg nad Kamienicą nareszcie otwarty! [ZDJĘCIA]

Przy ścieżce pieszo-rowerowej nad Kamienicą w Nowym Sączu został dzisiaj otwarty pierwszy w mieście park dla psów. Będą mogły z niego korzystać czworonogi znajdujące się pod opieką swoich właścicieli.

Psi park koło kładki wiszącej nad Kamienicą był już gotowy pod koniec lutego. W marcu została ogłoszona pandemia koronawirusa i świat zwolnił. Tej i innych ukończonych Inwestycji nie można było otworzyć. Sądecki wybieg dla psów został otworzony dopiero dzisiaj.

Przypomnijmy, że po zaaranżowaniu w tym miejscu parku psiego nie wszyscy sądeczanie byli z tej inwestycji zadowoleni. Chodziło o jej lokalizację. Przeciwnicy uważali, że jest ona niefortunna.

Zanim w tym miejscu pojawili się budowlańcy, teren porastały chaszcze, krzaki i drzewa - samosiejki. Można było się tam natknąć nie tylko na butelki, ale i inne śmieci. Teraz to miejsce jest nie do poznania.

Pierwszy psi wybieg w Nowym Sączu został podzielony na strefy, w których będą mogły biegać nasi czworonożni pupile.

Na zagospodarowanym terenie zostały ustawione ławki i kosze na śmieci. Są wydzielone miejsca, gdzie piesek będzie mógł się załatwić, są kosze, do których można wyrzucić psie odchody.

O budowę takiego wybiegu dla psów zabiegali radny Krzysztof Ziaja z klubu Koalicja Nowosądecka oraz sądeczanki prowadzące Fanpage „Miejsca przyjazne psom” na popularnym portalu społecznościowym.

Psim parkiem będzie administrował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

- Cieszę się, że w Nowym Sączu powstał pierwszy psi park – mówił podczas otwarcia Krzysztof Ziaja, radny z klubu Koalicja Nowosądecka w Radzie Miasta Nowego Sącza. – Wiem, że nie każdemu ta inwestycja może się podobać. No cóż. Nigdy nie ma tak, że wszyscy są za. Jestem przekonany, że osobom, którym ten pomysł i lokalizacja nie przypadła do gustu z czasem przekonają się, że jest to dobre rozwiązanie. Pragnę nadmienić, że projekt ten został zrealizowany ze środków zaoszczędzonych przez miasto. Nie kosztem czegoś, jakiejś miejskiej inwestycji.

Psi park ma około 800 metrów powierzchni. Jest ogrodzony. Składa się z dwóch wydzielonych przestrzeni: jedna jest dla mniejszych psów, druga dla większych. W parku znajdują się ławki dla właścicieli psów, są kosze na śmieci, kosze na psie odchody. Znajdują się także urządzenia do zabawy i tresury psów.

Park przy kładce wiszącej nad Kamienicą będzie czynny siedem dni w tygodniu od rana do wieczora.

- Zachęcamy do korzystania z tej przestrzeni. Prosimy właścicieli czworonogów o sprzątanie nieczystości po swoim pupilu – mówi Krzysztof Popiela, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. - Są tutaj dostępne woreczki na odchody i rękawiczki. MOSiR będzie oczywiście dbał o higienę obiektu, dezynfekcję, koszenie trawy. Bądźmy współgospodarzami tego obiektu, aby to miejsce jak najdłużej służyło naszym pupilom.

Inwestycja pochłonęła 100 tysięcy złotych z budżetu miasta.

[email protected], fot. IM.

Nowy Sącz: psi wybieg nad Kamienicą nareszcie otwarty! [ZDJĘCIA]
Przy ścieżce pieszo-rowerowej nad Kamienicą w Nowym Sączu został dzisiaj otwarty pierwszy w mieście park dla psów. Będą mogły z niego korzystać czworonogi znajdujące się pod opieką swoich właścicieli.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe