Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
08/01/2020 - 19:20

Nowy Sącz: przynajmniej ta toaleta publiczna nie zostanie zamknięta

Już wszystko wiadomo. Miejska spółka Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie zajmowała się obsługą jedynej publicznej toalety działającej od kilku lat na plantach w Nowym Sączu. Jest to jedyny czynny na starówce miejski szalet.

Dwa inne, które działały na starówce – przy ul. Sobieskiego, nieopodal Rynku Maślanego oraz na ul. Wałowej są zamknięte na cztery spusty.

Do połowy listopada szaletem miejskim na plantach zarządzała spółka Sądecka Infrastruktura Miejska, będącą obecnie w stanie likwidacji. Potem, do końca roku to zadanie przejęła kolejna miejska spółka - Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Czytaj także: Nowy Sącz ma JEDNĄ, czynną toaletę publiczną w centrum miasta...

Władze miasta pod koniec ubiegłego roku ogłosiły przetarg na prowadzenie tego jedynego i co ważne dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych szaletu na plantach.

Wpłynęły dwie oferty, w tym jedna, niestety, po terminie. W związku z czym musiała zostać odrzucona. Ta, która pozostała była oferta Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Za prowadzenie jedynej na starówce publicznej toalety spółka zaoferowała ponad 157 tys. złotych brutto. I ta oferta została przyjęta. Zadanie to będzie realizowane do końca roku.  

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)