Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
10/05/2023 - 09:50

Nowy Sącz: przybrzeżny teren nad Kamienicą można fajnie zagospodarować. Czy to realne?

Wielu mieszkańców Nowego Sącza chętnie spaceruje nad Kamienicą czy Dunajcem. Ci, którzy robią to regularnie zastanawiali się zapewne niejednokrotnie czy nie można tych terenów przybrzeżnych przekształcić w bulwary, służące rekreacji. Coś takiego, jak Bulwary wiślane w Krakowie. Czy w przypadku terenów nad Kamienicą oraz Dunajcem byłoby to możliwe?

Takie pytanie już kilkakrotnie otrzymywaliśmy od naszych czytelników.

Tereny nad Kamienicą zmieniły się nie do poznania

Niedawno pisaliśmy, że tereny wzdłuż Kamienicy, przepływającej przez Nowy Sącz zmieniły się nie do poznania. Przypomnijmy, że na długim ich odcinku zostały wycięte porastające brzegi drzewa – samosiejki, wiklina i inne krzaki.

- Bardzo często chodzę wzdłuż Kamienicy – mówi jeden z naszych czytelników – Naprawdę lubię tam spacerować. Gdy całkiem niedawno tam szedłem, byłem mile zaskoczony. Brzegi Kamienicy od lat porastały chaszcze. Owszem wycinano – od czasu do czasu - wiklinę, ale generalnie wycinki, tego, co zarastało brzegi Kamienicy na taką skalę nie prowadzono w Nowym Sączu od lat.

Brzegi nad Kamienicą zostały, można powiedzieć solidnie wyczyszczone. Na brzegach pozostawiono tylko część rosnących tam drzew, które zostały jeszcze odpowiednio przycięte.

- Skoro zdecydowano się na taki krok to może można byłoby pomyśleć o stworzeniu nad brzegiem Kamienicy jakiegoś fajnego miejsca rekreacyjnego, gdzie można było na przykład w upalne dni przyjść rozłożyć koc czy leżak, by można było wypocząć. Owszem jest Bulwar Rysiów, ale może warto pomyśleć o stworzeniu czegoś podobnego na wzór na przykład Bulwarów wiślanych w Krakowie. Może to pomysł wirtualny, a może nie. Warto o coś takiego zapytać.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu