Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
26/09/2018 - 16:00

Nowy Sącz: przez skrzyżowanie na Helenie już nie przejedziesz [ZDJĘCIA]

Nie ma już przejazdu z ulicy Krakowskiej na ul. Dunajcową. Na osiedlu Helena w Nowym Sączu zaczęła się budowa planowanego z dawna mniejszego ronda.

Dzisiaj rano, zgodnie z zapowiedziami zostało wyłączone z ruchu skrzyżowanie ulic Starowiejska - Krakowska – Legionów na osiedlu Helena. Ten rejon miasta przypomina obecnie wielki plac budowy. Kilkaset metrów dalej stawiany jest nowy most heleński.

Rano na skrzyżowanie na osiedle Helena dotarła potężna koparka, która zaczęła zrywać asfaltową nawierzchnię. Obecnie nie ma już tam przejazdu. Asfalt został zdjęty również na kilkusetmetrowym odcinku ulicy Krakowskiej.

Czytaj także: Zamykają skrzyżowanie na Helenie! Zobacz objazdy

Mieszkańcy pobliskich domów mogą dojechać do swoich posesji pozostawionym jednym pasem na ul. Krakowskiej.

Dawne skrzyżowanie zamieni się w rondo turbinowe. Zajmie ono także część terenu, na którym stała „biała kamienica”. Przypomnijmy, że budynek ten zniknął latem z pejzażu osiedla.

- Wykonawca będzie się starał tak prowadzić prace, aby autobusy mogły przejeżdżać z ulicy Starowiejskiej w kierunku ul Krakowskiej – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Przewidujemy, że budowa mniejszego ronda potrwa czterdzieści pięć, maksymalnie pięćdziesiąt dni.

[email protected], fot. IM.

Na osiedlu Helena w Nowym Sączu zaczęła się budowa ronda
Budują rondo na osiedlu Helena w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)