Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 lipca. Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
22/06/2019 - 16:40

Nowy Sącz: przetarg na rewitalizację Parku Strzeleckiego ogłoszony! [ZDJĘCIA]

Nareszcie! Władze Nowego Sącza ogłosiły główny przetarg na rewitalizację Parku Strzeleckiego. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty na realizację tego zadania do 31 lipca br. W tym dniu zostaną otwarte.

Czy ktoś podejmie się tego przedsięwzięcia?

Nowe władze miasta, wkrótce po przejęciu władzy zapoznały się z projektami, pozostawionymi do realizacji przez poprzedniego gospodarza miasta, między innymi z projektem dotyczącym rewitalizacji Parku Strzeleckiego i okazało się, że został on przygotowany nieco na wyrost. Konieczna była korekta projektu, w porozumieniu oczywiście z Urzędem Marszałkowskim.

Czytaj także: Nowy Sącz: nic się nie dzieje w Parku Strzeleckim. Dlaczego? [ZDJĘCIA]

Jak mówił kilkanaście dni temu Sądeczaninowi.info Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza gotowa dokumentacja wymagała, niestety licznych poprawek.

Nieco zmieniona została konstrukcja dachu nowoczesnego amfiteatru po to, aby szukać bardziej oszczędnościowego rozwiązania. Jest to, niestety jeden z droższych elementów w tym projekcie.

Aby obniżyć koszty realizacji zadania, nowe władze miasta zdecydowały się na podzielenie go na etapy. Wszystko po to, aby prace szybciej posuwały się do przodu. Wycinka drzew była pierwszym jego etapem.

Teraz władze miasta ogłosiły główny przetarg na rewitalizację zniszczonego Parku Strzeleckiego - części, w której znajduje się stara muszla koncertowa i ławki.

Co zostanie zrobione?

Wykonawca, który podejmie się tego zadania będzie musiał zburzyć budynki znajdujące się na terenie parku: muszlę koncertową wraz z ławkami na widowni, pamiętającymi czasy PRL, nieckę dawnej sadzawki, niedokończone budynki toalet, nieużywane drewniane budynki w pobliżu amfiteatru oraz drobne elementy zagospodarowania terenu: ogrodzenie oddzielające strefę sceny od strefy widowni.

Czytaj także: Będzie korekta projektu sądeckiego Parku Strzeleckiego [ZDJĘCIA]

Do zadań wykonawcy należeć będzie także demontaż słupów oświetlenia parkowego w okolicy amfiteatru i dawnej sadzawki, tablic reklamowych na koronie wału ziemnego trybuny. Zostanie też zdemontowana rzeźba z piaskowca znajdująca się między istniejącym ogrodzeniem, a podstawą wału ziemnego trybuny. 
W miejscu, gdzie obecnie znajduje się zaniedbana muszla koncertowa, ma powstać nowoczesny, zadaszony amfiteatr, który pomieści 4 tysiące osób. Powstaną również nowe place zabaw dla dzieci, pętla gimnastyczna, nowy parking, a przy wejściu do Parku Strzeleckiego - plac wodny. 

A co z pierwotnego projektu nie zostanie zrealizowane?

Między innymi planowana strefa rekreacji dla osób starszych. Nie będzie też boisk oraz mobilnych pawilonów. W specyfikacji jest również mowa o „całkowitej rezygnacji z realizacji zadania II czyli rewitalizacji Wenecji Sądeckiej”, czyli terenów stanowiących międzywale Dunajca.

Przypomnijmy, że miasto Nowy Sącz otrzymało blisko 30 milionów złotych na rewitalizację Parku Strzeleckiego, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Całkowity koszt remontu parku to kwota ponad 53 miliony złotych. Przewidywany termin kończenia prac rewitalizacyjnych to luty 2021 roku. 

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu