Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
17/03/2023 - 10:55

Nowy Sącz: prognoza na weekend. Takich temperatur dawno nie widzieliśmy

Tęskniliście za piękną wiosną? Ten weekend przyniesie nam pogodową niespodziankę. Takich temperatur dawno nie widzieliśmy! Zobaczcie prognozy dla Nowego Sącza i okolic na najbliższy weekend.

- W weekend Polska początkowo będzie w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Ukrainy, potem przejściowo znajdzie się pod wpływem niżu i ciepłego frontu atmosferycznego, by w niedzielę znaleźć się w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie… – zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

To może Cię zainteresować: Fałszywy patron w googlowskich mapach. Ktoś trolluje też w Nowym Sączu

Co szykuje nam pogoda na weekend w Nowym Sączu i okolicach? Już w piątek, 17 marca, będziemy mogli cieszyć się piękną aurą. Do południa przyświecać będzie słońce na bezchmurnym niebie. Z godziny na godzinę temperatura będzie wzrastać, aby około godziny 15:00 osiągnąć 10 stopni Celsjusza w Nowym Sączu.

W godzinach popołudniowych możemy spodziewać się większego zachmurzenia. Chmury stopniowo będą odpuszczać w nocy z piątku na sobotę. Najniższa temperatura w Nowym Sączu w nocy wyniesie 2 stopnie na plusie. Ale IMGW ostrzega mieszkańców Limanowej i okolic przed przymrozkami.

Synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla powiatu limanowskiego, który obowiązuje przez cały piątek, aż do soboty do godziny 7:00. W okresie wiosennej wegetacji roślin ostrzeżenie przed przymrozkiem wydaje się, kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej zera lub temperatura przy gruncie spadnie poniżej minus 1 st. Celsjusza.

Po chłodnej nocy będziemy cieszyć się piękną sobotą. W ciągu dnia nie będzie nam przeszkadzał deszcz czy opady śniegu. Na niebie zobaczymy tylko słońce, a pod wieczór kilka zbłąkanych chmur.

Świetną niespodzianką będą wysokie temperatury, za którymi większość sądeczan z pewnością bardzo tęskni. W ciągu dnia słupki termometrów podskoczą nawet do 12 kresek na plusie. Sobotnia aura będzie świetną okazją do prac w ogrodzie czy po prostu przyjemnego spaceru.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura spadnie nawet do minus 2 stopni Celsjusza. Poranny przymrozek przyniesie nam nawet 3 stopnie na minusie w Nowym Sączu.

Zobacz również: Kończy się czas zimowy, pora przejść na letni. Czy już w ten weekend przestawiamy zegarki?

Kolejny dzień weekendu zapowiada się wyśmienicie! Jeśli tęskniliście za wypoczynkiem na świeżym powietrzu, to będzie dobry moment. W niedzielę w naszym regionie zobaczymy dużo słońca na prawie bezchmurnym niebie. Termometry w Nowym Sączu przekroczą już 12 stopni Celsjusza. Pod wieczór temperatura znów będzie gwałtownie spadać.  

Również kolejny tydzień będzie iście wiosenny, idealny na powitanie nowej pory roku. Szczegółową prognozę pogody na czwarty tydzień marca znajdziecie na łamach naszego portalu w poniedziałek. ([email protected], fot. SKS – widoki z Woli Kroguleckiej)

Dziękujemy za przesłanie błędu