Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
03/12/2020 - 19:35

Nowy Sącz: prof. Andrzej Szarek zrezygnował z pracy w Małej Galerii

Andrzej Szarek, profesor sztuk plastycznych, rzeźbiarz i wykładowca, który od 1990 roku był opiekunem artystycznym Nowosądeckiej Małej Galerii, złożył na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury rezygnację z pracy. Profesor Szarek podjął taką decyzję po tym, jak wypowiedzenie z pracy otrzymała Alicja Hebda, dyrektorka tej placówki.

O batalii o Nowosądecką Małą Galerię, jakiej świadkami w ostatnim czasie był Nowy Sącz i jego mieszkańcy pisaliśmy obszernie na łamach naszego portalu.

Prof. Andrzej Szarek, najbardziej znany i bodaj najoryginalniejszy z artystów plastyków mieszkających w Nowym Sączu, wspólnie z byłą już dyrektor Hebdą tworzyli przez trzydzieści lat wspólnej pracy zawodowej wyjątkowy i niepowtarzalny klimat tej placówki kulturalnej.

Decyzję o rozstaniu się z tą placówką prof. Szarek podjął po tym, jak wypowiedzenie z pracy otrzymała dotychczasowa szefowej tej placówki. Przypomnijmy, że wielu sądeczan, którzy przez wiele lat byli stałymi bywalcami tej placówki byli wręcz oburzeni i zniesmaczeni takim krokiem, a potem atmosferą, jaka wytworzyła się po wręczeniu wypowiedzenia Alicji Hebdzie.

Przypomnijmy, że to dzięki ludziom pracującym w Małej Galerii, takim właśnie, jak prof. Andrzej Szarek i innym pracownikom tej instytucji, do Nowego Sącza przyjeżdżali wybitni artyści, ludzie kultury i sztuki „pierwszego formatu”.

Czytaj na następnej stronie TUTAJ Dziękujemy za przesłanie błędu