Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
13/03/2020 - 09:10

Nowy Sącz: prezydent przedstawia raport koronawirusowy. Sytuacja pod kontrolą

W Nowym Sączu i regionie obecnie 40 osób znajduje się pod nadzorem Sanepidu, 11 jest poddanych kwarantannie, dwie osoby są odsunięte od wykonywania obowiązków zawodowych, zaś trzy są hospitalizowane – taką informację przekazał mieszkańcom Nowego Sącza prezydent Ludomir Handzel podczas wczorajszego spotkania on – line na facebooku z mieszkańcami miasta. Gospodarz miasta odniósł się między innymi do zagrożenia koronawirusem w mieście i regionie. Apelował do mieszkańców o zachowanie spokoju, rozwagi i stosowanie się do zasad prewencji.

Prezydent deklarował także, że będzie na bieżąco informował o sytuacji epidemiologicznej w Nowym Sączu.

Gospodarz miasta apelował do mieszkańców miasta o zachowanie w tej sytuacji spokoju. Zaakcentował, że na razie nie potwierdzono przypadku zarażenia koronawirusem ani w Nowym Sączu, ani też na terenie powiatu nowosądeckiego.

Wczoraj prezydent zwołał sztab kryzysowy, podczas którego omówiono wszelkie zagadnienia związane z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus. Podczas spotkania rozmawiano o kwestii zapasów żywności. Prezydent zapewniał sądeczan, że w tym względzie nie ma żadnych powodów do niepokojów. Apelował, że nie ma konieczności robienia nadmiernych zakupów i o to, abyśmy nie ulegali panice.

Przypomnijmy, że w związku w rozprzestrzenianiem się w kraju zakażenia koronawirusem w Nowym Sączu do 25 marca zamknięte są żłobki, przedszkola, szkoły, instytucje kulturalne, biblioteki, . Nieczynne są pływalnia, sauna i grota solna do 26 marca. Wszystko po to, aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia.

Prezydent zaapelował do mieszkańców, o to, aby w obecnej sytuacji zachowali szczególną ostrożność i, jeśli to możliwe ograniczyć wyjścia z domów. Prosił też uczniów, aby nie traktował przerwy w nauce jako okazji do spotkań towarzyskich. Zwracał się także do osób powracających z zagranicy o szczególną uwagę, rozsądek i obserwację swojego stanu zdrowia.

- Dotyczy to zwłaszcza osób, które wracają z krajów o podwyższonym ryzyku jak Niemcy czy Włochy - zaznaczył prezydent Ludomir Handzel.

Zaapelował również do mieszkańców, aby zwrócili uwagę na osoby starsze i samotne i w drodze chociażby sąsiedzkiej pomocy zaoferowali im swoją pomoc na przykład w robieniu codziennych zakupów.

luk, fot.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)